Jak rozkręcić kanał na YouTube i zarabiać na nim?

0
849

Myślę że można zaryzykować stwierdzenie, że pół świata marzy w obecnych czasach o karierze na YouTube. Filmy na platformie Google oglądają najmłodsi widzowie, cała rzesza nastolatków i dorosłych, a także coraz bardziej szeroka reprezentacja osób starszych. Powodów takiego stanu rzeczy jest z całą pewnością co najmniej kilka: ludziom imponuje wielka popularność youtuberów, którzy w swoich krajach mają status porównywalny z muzykami i aktorami i są rozpoznawani na ulicach.

Ile zarabiają YouTuberzy w 2020 roku

Z całą pewnością imponujące są również zarobki internetowych twórców, jak #JakSieRozwijac, które, szczególnie w Polsce, powodują u zdecydowanej większości osób opad szczęki. Youtuberzy zarabiają miesięcznie niesamowite ilości pieniędzy, znacznie przewyższające wypłaty otrzymywane przez przedstawicieli zawodów powszechnie uważanych za prestiżowe, takich jak prawnicy czy lekarze. Można się kłócić z tym, czy jest to słuszny stan rzeczy, ale równie dobrze można kłócić się z tym, jakim cudem zakontraktowanie topowego piłkarza do klubu piłkarskiego wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów rzędu kilkudziesięciu milionów euro, skoro on będzie tylko kopał piłkę. Sednem sprawy, tak w przypadku piłkarzy, jak i youtuberów, jest fakt, że są oni nie tylko bardzo dobrzy w swoim fachu, ale dzięki swojej wielkiej charyzmie mają niesamowitą wartość marketingową, porównywalną w dzisiejszych czasach z najlepszymi aktorami. Dotarcie do tego etapu wymaga jednak ogromnych ilości pracy, odrobiny szczęścia i zrozumienia tego, jak właściwie działają mechanizmy algorytmów na platformie Google. Można śmiało pokusić się o szumną tezę, że kariera na YouTube jest na wyciągnięcie ręki dla każdego, kto jest gotów w nią zainwestować mnóstwo sił i czasu.

Wspaniałe wskazówki przeznaczone dla początkujących, którzy chcą od podstaw założyć swój kanał YouTube, dalej dbać o jego właściwe ustawienie, rozwój i zarabianie na nim, możliwe są w kursie online „YouTube Marketing – Jak założyć, rozwinąć i zarabiać na kanale YouTube?”. Dostępne są także inne kursy online i książki na temat YouTube, WordPress, Tworzenia stron www, SEO, Zarabiania w Internecie, Zarabiania na Amazon KDP, Pracy zdalnej i Biznesu online. Gdy do nich dołączymy i je przejdziemy, to sukces gwarantowany. Warto wypróbować bądź polecić to naszym bliskim!

Jak rozkręcić kanał YouTube krok po kroku?

Jeszcze kilka lat temu dążenie do popularności na YouTube przypominało coś w rodzaju błądzenia we mgle: twórcy nie byli świadomi tego, na jakiej zasadzie działa cała platforma, a często wręcz ich to nie obchodziło. Sukces i popularność brał się zazwyczaj nie z viralowych treści, które dzisiaj są standardem w całym internecie, ale z rzetelności i autentyczności, co potwierdza najlepiej przypadek topowego youtubera, którym jest PewDiePie. Szwedzki twórca publikował filmy z gier komputerowych dla małej garstki osób, bo potrzebował wyrazić siebie i wyjść ponad monotonię i samotność, jakiej doświadczał w życiu. Z czasem udało mu się trafić w niszę, która spowodowała napływ widzów: jego filmy z reakcjami do różnego rodzaju strasznych gier są dziś absolutnie kultowe.

Praca u podstaw jest domeną tego youtubera nawet dziś, gdy po latach może się szczycić zarobkami na poziomie miliona dolarów miesięcznie – od pierwszej wypłaty z YouTube PewDiePie publikuje filmy w zasadzie codziennie i od tej reguły było zaledwie kilka wyjątków. Podstawą popularności na YouTube jest zatem regularne publikowanie filmów, konsekwentne zbieranie widzów i podpatrywanie aktualnych trendów z zakładki „Na czasie”. Dzisiaj na topie są treści viralowe, więc zrobienie filmu, który będzie czymś w rodzaju mema w formie wideo, może zostać potraktowane jako coś w rodzaju drogi na skróty, która niejednemu twórcy dała niesamowite możliwości przy jednoczesnym zainwestowaniu minimum czasu i sił.

Skuteczne pozycjonowanie stron firmowych i kanału Youtube

Każda forma treści publikowana w Internecie, powinna być następnie jak najlepiej promowana. W tym celu należy znać się na pewnych zasadach SEO. Dzięki temu łatwiej jest doprowadzić do tego, by dana treść dotarła do najważniejszych odbiorców, w dużej ilości.

Usługi pozycjonowania stron firmowych i najlepsza ofertę na skuteczne pozycjonowanie stron www oferują nam przeróżne agencje reklamowe. My natomiast powinniśmy przyjrzeć się tym, które posiadają w tym zakresie bogate doświadczenie. Nie tylko oferują promocję naszej strony firmowej w Google, ale również w Mapach Google, w Social Media, w serwisach ogłoszeniowych typu OLX i innych. Wtedy jest gwarancja, że skuteczność takiej kampanii i pozycjonowania przyniesie dobry wynik. Szczególnie, jeśli co miesiąc otrzymujemy raporty, z których widać, że nasza strona firmowa i jej oferta jest coraz bardziej popularna. Ułatwia to pozyskiwanie nowych Klientów!

[Głosów:5    Średnia:3.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here