praca na magazynie w Warszawie

Jako największe miasto w Polsce, Warszawa oferuje też najwięcej miejsc pracy i najwyższe stawki. Podczas gdy średnia krajowa wynosi niecałe 7800 zł brutto, to w stolicy przeciętne wynagrodzenie przekracza 8800 zł. Na dobre warunki płacowe mogą liczyć zarówno specjaliści, jak i pracownicy niewykwalifikowani, w tym liczni studenci, którzy łączą pracę zarobkową ze zdobywaniem wykształcenia. Wśród ofert pracy publikowanych codziennie przez warszawskich przedsiębiorców, często przewija się magazynier. Kto może nim zostać i o ile więcej realnie zarobi w stolicy niż w innych miejscowościach?

Praca dla magazyniera – na czym polega?

Praca na magazynie bywa bardzo różnorodna. Wszystko zależy od jego wielkości, stopnia automatyzacji oraz od rodzaju składowanych produktów. W każdym z tych przypadków odmienne będą też obowiązki magazyniera i stawiane przed nim wymagania.

W najszerszym ujęciu magazynier odpowiada za rozładunek przyjeżdżających towarów i umieszczenie ich w przestrzeni magazynowej zgodnie z obowiązującymi zasadami, jak również za odwrotność tego procesu – czyli zabranie wskazanych elementów z półek i ich przeniesienie do dalszego transportu. Jeśli chodzi o magazyn wewnętrzny firmy, magazynowane przedmioty będą na niego trafiać z produkcji, a następnie mogą podlegać wydaniom wewnętrznym.

Najczęściej do pracy na magazynie potrzebne są tylko dobre chęci i sprawność fizyczna. W wielu przypadkach przyda się także umiejętność obsługi wózka widłowego oraz czytnika kodów kreskowych wraz z oprogramowaniem. Czasami do obowiązków magazyniera należy także pakowanie, konfekcjonowanie czy etykietowanie. Do pracy w magazynie wysokiego składu potrzebne będą natomiast uprawnienia do pracy na wysokości.

Praca na magazynie – gdzie znaleźć oferty pracy z Warszawy?

Jeśli interesuje cię praca na stanowisku magazyniera w Warszawie, wejdź na https://www.gowork.pl/praca/magazynier;st/warszawa;l. Każdego dnia znajdziesz tutaj nowe oferty zatrudnienia w tym charakterze. Dzięki wygodnym filtrom ustawisz pokazywane wyniki zgodnie z własnymi kryteriami i preferencjami.

Przed złożeniem CV, nie zapomnij o zapoznaniu się z opiniami o pracodawcy, wystawionymi mu przez pracowników – obecnych i byłych. Unikniesz dzięki temu związania się z firmom, która narusza dobre standardy polityki personalnej. Za pośrednictwem tego samego profilu możesz również zadać pytanie pracodawcy, aby rozwiać swoje wątpliwości.

Praca magazynier Warszawa – jakie są zalety i wady?

Nie ma pracy idealnej – każde zatrudnienie wiąże się z pewnymi plusami i minusami. Do największych zalet pracy na magazynie należy brak wymaganego wykształcenia czy doświadczenia – wszystkiego możesz nauczyć się na miejscu. Wielu pracodawców oferuje również elastyczny grafik, dzięki czemu łatwo pogodzisz pracę z nauką.

Do wad zaliczyć można stopień trudności pracy – na niektórych magazynach, zwłaszcza tych niezautomatyzowanych, magazynier będzie musiał wykazać się sprawnością fizyczną.

Większe zarobki w Warszawie – fakt czy mit?

Mediana zarobków magazynierów w Polsce to 4800 zł brutto. Taką wypłatę otrzymuje większość pracowników zatrudnionych na tym stanowisku. W praktyce bardzo wiele firm oferuje jednak magazynierom płacę minimalną lub niewiele wyższą, zwłaszcza jeśli nie są wymagane żadne umiejętności.

W Warszawie stawki dla magazynierów są wyższe. Magazynier może tutaj zarobić ponad 5500 zł brutto. Jeśli ma dodatkowe uprawnienia (np. UDT na wózki widłowe), płaca może być jeszcze atrakcyjniejsza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here