technik chłodnictwa

Planujesz zmianę pracy i chcesz postawić na zajęcie, które zapewni Ci pewną przyszłość? Weź pod uwagę karierę technika chłodnictwa i klimatyzacji. To deficytowy zawód na rynku pracy, który daje wiele możliwości rozwoju. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się, jak zdobyć potrzebne uprawnienia.

Kariera technika

Kariera technika to dobre rozwiązanie zarówno dla osób, które dobrze odnajdują się w pracy zespołowej, jak i takich, które wolą wykonywanie obowiązków na własną rękę. Jako technik montażu klimatyzacji możesz zarówno prowadzić własną działalność, jak i zatrudnić się w przedsiębiorstwach o różnych profilach działalności. Po zdobyciu uprawnień możesz pracować w przemyśle przy produkcji urządzeń chłodniczych lub zatrudnić się w firmie instalacyjnej na stanowisku montera. Techników poszukują także firmy serwisowe czy budowlane. Wiedza i umiejętności z tego zakresu znajdują zastosowanie nawet w branży motoryzacyjnej ze względu na zastosowanie klimatyzacji w pojazdach osobowych oraz ciężarowych.

Dlaczego warto zostać technikiem chłodnictwa?

Ten ciekawy zawód pozwala łączyć umiejętności techniczne i praktyczne. Jeśli jesteś osobą, która lubi pracę złotej rączki, a przy tym chcesz poznawać nowe technologie, z pewnością się nie zawiedziesz. Poza tym specjalność ta może zagwarantować Ci stabilne zatrudnienie. Dlaczego? Branża chłodnicza wciąż się rozwija, a w obecnych czasach jest niezbędna do funkcjonowania wielu gałęzi gospodarki,  stąd też zapotrzebowanie na techników wciąż rośnie. Jednak aktualnie jest ich wciąż za mało. Przyczyną tego jest fakt, iż polskie szkoły przez długi czas nie kształciły fachowców w tym kierunku. Technik chłodnictwa i klimatyzacji powrócił do szkół publicznych dopiero kilka lat temu. To zbyt krótki okres, by wykształcić liczbę specjalistów, która zaspokoi rosnące potrzeby rynku. Z tego względu pracodawcy, którzy chcą przyciągnąć ich do siebie, muszą im zapewnić dobre warunki i konkurencyjne wynagrodzenie.

Jak zdobyć uprawnienia technika chłodnictwa i klimatyzacji?

Aby uzyskać uprawnienia, można ukończyć 4-letnie technikum na odpowiednim profilu. Jeśli jednak jesteś osobą pracującą lub zależy Ci na czasie, znacznie lepszym rozwiązaniem jest nauka w trybie zaocznym. Przyszły serwisant chłodnictwa kurs może ukończyć już w 1,5 roku. Szkoły Partnerskie Viessmann organizują wszystkie zajęcia teoretyczne przez internet. Jednak, jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł w nich uczestniczyć, są one nagrywane i dostępne w dowolnym czasie. Praktyczne umiejętności zdobędziesz podczas zjazdów w jednej z filii szkoły. Nie czekaj i dołącz do wstępnych zapisów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here