garnki nierdzewne

Każdy kto w swoim życiu kupował garnki, wie, że jest to inwestycja, którą warto przemyśleć. Zakupiony komplet garnków będzie bowiem służył w naszej kuchni przynajmniej przez kilka następnych lat. Oznacza to, że zakupienie produktu niespełniającego naszych oczekiwań, jest błędem, które skutki są wyjątkowo długo odczuwalne. Dokonując wyboru odpowiednich garnków, być może warto zdecydować się na garnki nierdzewne.

Garnki nierdzewne są wykonane ze stopu metalu, składającego się między innymi z chromu oraz niklu. Zadaniem chromu jest zwiększanie wytrzymałości naczyń oraz chronienie ich przed rdzewieniem. Nikiel – oprócz tego, że również zapobiega rdzewieniu – utwardza naczynia. Dzięki temu garnki przez bardzo długi czas zachowują swój blask i wyglądają jak nowe. Warto wiedzieć także, że są one również bardzo praktyczne w eksploatacji – można ich bezproblemowo używać, praktycznie do każdego stylu gotowania.

Naczynia te znane są też z dobrego utrzymywania ciepła, co w oczywisty sposób wpływa na jakość, gotowanych w nich potraw. Co ciekawe – garnki ze stali nierdzewnej są także dobre dla zdrowia, bowiem stop z jakiego są wykonane, nie wchodzi w reakcje z elementami pożywienia.

Jak dbać o garnki nierdzewne?

A jak wygląda mycie i pielęgnacja tego typu garnków, jeśli już zdecydujemy się na ich zakup? Jest ona stosunkowo prosta, pod warunkiem, że przestrzegamy kilku prostych i łatwych do zapamiętania zasad. Po pierwsze – w przypadku tego typu naczyń, unikać należy nagłych zmian temperatury. Jeśli chcemy umyć je bezpośrednio po użyciu, nie zalewajmy ich zimną wodą, bowiem tego typu kontrasty pomiędzy ciepłem, a chłodem, niestety negatywnie wpływają na jakość garnków ze stali nierdzewnej (warto o tej zasadzie poinformować także członków rodziny, którzy też korzystają z garnków i myją je).

Garnki należy też zdecydowanie myć delikatną gąbką – popularny druciak może niestety negatywnie wpłynąć na ich wygląd. Również zasady, jakich należy przestrzegać, aby nie zniszczyć garnka podczas samego gotowania nie należą do skomplikowanych – najważniejszą rzecz jest, jak można się domyślić, dobranie odpowiedniego palnika na naszej kuchence, tak aby pasował on do rozmiaru garnka. Nie należy nadmiernie rozgrzewać też pustych garnków. Jeśli wsypujemy do garnka sól – dodajemy ją tylko do ciepłej wody.

Jeśli przestrzegamy tych zasad – garnki nierdzewne z pewnością będą przez długi czas bezproblemowo spełniać swoje zdanie w naszej domowej kuchni. Być może warto więc zastanowić się czy w razie większych zakupów do naszej domowej kuchni, nie zakupić tego typu garnków? Bilans wad i zalet tego typu produktów, wyraźnie pokazuje, że garnki wykonane ze stali nierdzewnej są zdecydowanie warte uwagi każdego, kto spędza w kuchni dużo czasu i chciałby posiadać produkt, który będzie służyć mu przez długie lata.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułKuchnie galeria

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here