Oświetlenie w ogrodzie

Niedługo koniec lata, które miejsca ustąpi jesieni. Dni już teraz są coraz krótsze, temperatury coraz niższe, a to oznacza, że w przydomowej przestrzeni potrzebne jest oświetlenie, które pozwoli komfortowo i bezpiecznie z niej korzystać.

Jak dobierać lampy, które mają oświetlać przestrzeń zewnętrzną? Poznajmy najważniejsze zasady wybierania oświetlenia zewnętrznego.

Lampy z kategorii oświetlenia zewnętrznego

Przede wszystkim wybór lamp do ogrodu wymaga zwrócenia uwagi na kategorię oświetlenia zewnętrznego. Chodzi o to, że produkty stosowane w przydomowej przestrzeni muszą być odporne na działanie czynników zewnętrznych. Lampy powinny być zabezpieczone przed wilgocią, opadami czy zmiennymi temperaturami.

Wybieramy oświetlenie o wysokim parametrze IP. Jest to czynnik informujący o odporności na zalanie wodą oraz wnikanie drobnych cząsteczek zanieczyszczeń. IP musi być najwyższe w miejscach, w których oświetlenie narażone jest na zalanie i przebywanie pod wodą – np. w podjazdach, gdzie stosowane są lampy najazdowe.

Oświetlenie idealne do przestrzeni zewnętrznych, do zastosowania w ogrodzie, na podjeździe, wokół basenu czy w strefie wypoczynkowej, można znaleźć na stronie https://lightplus.pl/.

Konstrukcja lamp zewnętrznych

Wśród kategorii lamp zewnętrznych znajdujemy zarówno oświetlenie ścienne, np. kinkiety zewnętrzne, jak i lampy solarne. Ponadto latarenki, słupki, kule ogrodowe i wiele innych. Na które z nich warto postawić? Pamiętajmy o tym, że liczy się miejsce montażu oświetlenia zewnętrznego. Im bardziej lampa będzie narażona na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych i innych czynników zewnętrznych, tym bardziej osłonięta powinna być jej konstrukcja.

Poza tym poszczególne modele lamp przewidziane są nierzadko do wybranych miejsc. Inaczej działają, odmiennie się prezentują i również w inny sposób są montowane lampy najazdowe czy też te, które znajdują swoje miejsce w strefie wypoczynkowej. Więcej praktycznych informacji w tym temacie można znaleźć na stronie http://piekny-dom.com.pl/.

Planowanie i montaż instalacji elektrycznej

Jeszcze jedna ważna w kwestia w przypadku wybierania lamp do ogrodu i innych przestrzeni zewnętrznych, to wcześniej wykonany projekt. W końcu oświetlenie wymaga zastosowania instalacji elektrycznej, jej zabezpieczenia, przeprowadzenia wszystkich przewodów czy też przemyślenia, w których miejscach będą włączniki. Im wcześniej zaplanujemy, gdzie i jakiego typu lampy mają się znaleźć, tym lepiej. W późniejszym czasie nie jest to bowiem niemożliwe, ale z pewnością wiąże się z licznymi przeróbkami, modyfikacjami, a do tego niemałym kosztami.

Pomyślmy już teraz o lampach, które zastosujemy w różnych miejscach ogrodu. Weźmy pod uwagę ich konstrukcje i sposób działania oraz funkcjonalność stref, w których mają zagościć. Skorzystajmy z powyższych wskazówek, a znajdziemy produkty oświetleniowe, które spełnią wszystkie stawiane przed nimi wymagania. Czas wybrać oświetlenie zewnętrzne!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here