Pomysły na zdjęcia

Wiele osób ma problem ze znalezieniem pomysłów na zdjęcia. Nic w tym dziwnego, w końcu nie biorą się one z powietrza, a nasza kreatywność potrzebuje czasami kopa w formie inspiracji i nowych bodźców. Gdzie je zatem znaleźć? W poniższym artykule opisujemy trzy sprawdzone propozycje, które ułatwią Ci ich poszukiwanie!

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/skad-brac-pomysly-na-zdjecia/

Internet

Internet to miejsce jest najbardziej powszechne do szukania praktycznie wszystkiego. Równie świetnie się sprawdza, gdy w naszej głowie pojawi się pustka i nie będziemy mieć pomysłu nawet na jedno zdjęcie. Warto jednak wiedzieć, że stron na których znajduje się wiele inspiracji jest cała masa. Żeby ułatwić wybór, opiszemy krótko te najbardziej popularne. Pierwsza strona 500px.com, jest to portal fotograficzny, więc bez większego problemu znajdziemy na nim mnóstwo świetnych i inspirujących fotografii. Kolejna strona to 1x.com. Jej poziom jest dość wysoki, wszelkie zdjęcia które tam znajdziemy przeszły odpowiednią selekcję. Nie znajdziemy tam zdjęć słabej jakości. Ostatni portal jest polski to fotoik.pl, równie warto tam zajrzeć.

Reklamy i katalogi

Reklamy nie są może zbyt lubiane, jednak jeżeli szukamy inspiracji do zdjęć, warto spojrzeć na nie nieco inaczej. Nie warto patrzeć wyłącznie na samą ich treść, najważniejszy jest sposób wyprodukowania. W przypadku katalogów, należy upatrzeć sobie konkretne broszury. Jeżeli szukamy inspiracji zdjęć fashion, powinniśmy odszukać katalogów z modą. Tam znajduje się cała masa dobrych fotografii.

Życie codzienne

Może to banalne, ale największą inspiracją jest po prostu życie. Powinniśmy zwrócić uwagę elementy, które nas otaczają. Inspiracją może być droga do pracy, spotkanie z przyjaciółmi, czy zwykły spacer. Jeżeli nie będziemy obserwować, ciężko będzie nam znaleźć pomysł na zdjęcia.

Podczas wykonywania codziennych czynności można bez problemu znaleźć idealne miejsce na zdjęcia, odnaleźć świetne światło, czy niezwykły klimat. Wystarczy żyć fotografią. A z czasem samo się to zagnieździ w podświadomości, zaczniemy automatycznie wyłapywać ciekawe rzeczy i łączyć ze zdjęciami.

Zobacz też: http://www.flypolska.pl/wykonywanie-zdjec-na-wakacjach-kilka-przydatnych-porad/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here