Jak bezpiecznie pakować szklane produkty

Wysyłanie produktów to proces, z którym najprawdopodobniej każdy z nas miał kiedyś styczność. Odpowiednie przygotowanie wrażliwego na uszkodzenia produktu, zakup materiałów przydatnych do zapakowania, różnego rodzaju wzmocnienia, otulacze i taśmy, która mają zapewnić bezpieczny transport – któż tego nie zna? Warto inwestować w pudełka kartonowe, które są odpowiednio szykowane pod konkretne produkty, dzięki czemu zyskamy nie tylko czas, ale również pewność, że wysyłany przedmiot dotrze do odbiorcy w całości.

Idealne kartony dopaczkomatów

W ostatnich latach bardzo wzrosła popularność paczkomatów, które w zamyśle miały pozytywnie wpłynąć na środowisko. Oczywiście jest to jedna z ich zalet, ale to, co sobą oferują to znacznie więcej. Dzięki paczkomatom wzrosła samodzielność w wysyłce paczek. Oprócz tego każdy odbiorca może wybrać dogodny moment na odbiór paczki, przez co całkowicie zniknął element oczekiwania na kuriera. Bardzo ważne jest jednak, aby wiedzieć, ile waży i jakich rozmiarów będzie nasza paczka, gdyż nie każdą będziemy w stanie odebrać podczas spaceru z psem. Jeżeli jesteśmy sprzedawcą, warto, abyśmy pamiętali o dopasowaniu kartonów tak, aby faktycznie zajmowały, jak najmniej miejsca. Tyczy się to szczególnie produktów ze szkła, które dobrze opakowane będą w stanie przetrwać nawet bardzo wyboistą drogę, po której będzie się poruszał kierowca jadący do paczkomatu.

Pakowanie szklanych produktów nie jest łatwe, ale nie należy też do najbardziej pracochłonnych i skomplikowanych procesów, jakie dotyczą pakowania jakiegokolwiek produktu. Warto, aby pudełka kartonowe używane w takiej sytuacji były dosyć sztywne, aby zapewnić odpowiednią stabilność produktu. Nie mogą być jednak zbyt małe, aby między produktem a ściankami pudełka znalazło się miejsce na materiał amortyzujący wstrząsy.

Wyściółka dla szklanych przedmiotów w wysyłce

Podejście do zapakowania szklanego produktu powinno być odpowiednie. Oprócz sztywnego pudełka potrzebujemy czegoś, co stłumi drgania i uderzenia podczas transportu, który może się odbywać po różnych drogach i w różnych warunkach pogodowych. Świetnym rozwiązaniem będzie użycie profilowanego styropianu. Wiele producentów oferuje produkty zapakowane właśnie w taki sposób, więc warto wziąć z nich po prostu przykład. Jeśli jednak nie mamy dostępu do tego rodzaju amortyzatorów, możemy zainwestować w drobne kulki styropianowe, drobnicę piankową lub poduszeczki wypełnione powietrzem, dzięki czemu uzyskamy taki sam efekt – nasz produkt będzie bezpieczny. Pudełka kartonowe, których użyjemy do każdego wysyłanego przedmiotu powinny być dopasowane, dzięki czemu unikniemy wożenia powietrza. Wszelkie kartony do paczkomatów również powinny zachowywać te cechy, gdyż wpływa to pozytywnie nie tylko na nasze koszty, ale również na całą gospodarkę wysyłkową.

Wysyłanie przedmiotów to rzecz dziś tak powszechna, że często niestety nietraktowana tak, jak być powinna. Warto zawsze kierować się jakością, ponieważ tylko to liczy się na rynku. Konkurencja jest zbyt duża, by bagatelizować jakikolwiek etap sprzedażowy i marketingowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here