Jak producenci karm zabiegają o klienta?

0
936

Jak wybrać odpowiednią karmę dla psa? To pytanie może wydawać się błahe. Jednak każdy odpowiedzialny i dbający o swojego pupila właściciel wie, że wcale nie jest to takie łatwe. Współcześni producenci karm stosują rozmaite sztuczki, dzięki którym ich produkty mają wyglądać ciekawiej, aby tym samym skłonić potencjalnego nabywcę do zakupu. Jak nie trudno się domyśleć, w rzeczywistości są mizerne, pochodzą ze składników kiepskiej jakości, które w żaden sposób nie są w stanie dostarczyć zwierzakowi niezbędnych witamin i składników odżywczych. Jak zatem kupować karmy i nie dać się nabić w butelkę?

Po pierwsze – rodzaj

Każdy producent karmy zobowiązany jest umieścić na opakowaniu rodzaj karmy i jej przeznaczenie. Może być pełnoporcjowa, czyli stosowana jako jedyne źródło pożywienia lub uzupełniająca, a zatem nie będąca wyłącznym pokarmem zwierzęcia. Stanowi szeroką grupę produktów, obejmującą gryzaki i przysmaki, jak również żywność dla psów o szczególnych potrzebach żywieniowych.

Po drugie – skład

Świadomy wybór wysokiej jakości produktów żywnościowych dla zwierząt wymaga znajomości podstawowych reguł warunkujących ich odpowiedni zakup. A najważniejsze informacje na ten temat producenci karm zawarli na opakowaniu. Ich kolejność występowania nie jest przypadkowa. Na początku znajduje się składnik, którego jest najwięcej. I analogicznie, na końcu jest ten, którego zużyto najmniej. Jeśli zatem szukamy dobrej jakościowo karmy, bogatej w interesujący nas składnik, warto wybierać te, w których znajduje się on najwyżej.

Po trzecie – chwytliwe hasła reklamowe

Producent karmy dla zwierząt doskonale wie, że najlepszym sposobem na przyciągnięcie uwagi klienta jest umieszczenie na opakowaniu dumnie brzmiących haseł. Najczęściej dotyczą nazewnictwa mięsa w składzie produktu. „Danie z wołowiny” i „ o smaku wołowiny” wbrew pozorom nie określają tego samego. O ile w pierwszym przypadku oznaczają, że w karmie jest co najmniej 26 % mięsa wołowego, o tyle w drugim najczęściej jest to nie więcej niż 4 procent. Teraz widać różnicę? Nie bez znaczenia pozostaje również postać opisywanego mięsa, albowiem może to być zarówno świeże, jak i suszone mięso czy mączka z mięsa. W mokrych karmach najlepszym składnikiem jest mięso świeże, potem suszone, a najgorszą kategorię stanowi mączka mięsna.

Warto zatem zachować czujność, co do tego, w jaki sposób producent karmy opisuje swój produkt. W końcu chodzi o zdrowie i prawidłowy rozwój naszego pupila. A w tym wypadku nie powinny mieć miejsca żadne kompromisy.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here