drzwi

Drzwi wewnętrzne, inaczej pokojowe, oddzielają pomieszczenia w domu lub mieszkaniu. Służą zapewnieniu prywatności poszczególnych domowników, zapewniają bezpieczeństwo i barierę akustyczną. Według regulacji prawa budowlanego drzwi wewnętrzne powinny spełniać określone parametry. Między innymi ich szerokość powinna wynosić minimum 80 centymetrów, a wysokość 200 centymetrów (chodzi o ościeżnicę). Drzwi wewnętrzne mogą być klasyczne, czyli rozwierane, a także łamane, przesuwne i harmonijkowe. Mogą mieć jedno lub dwa skrzydła. Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego wykonane są drzwi to spotykamy najczęściej płyty drewnopochodne (wiórowe, pilśniowe), drewno (lite bądź klejone warstwami) oraz szkło.

Neutralna kolorystyka drzwi

Drzwi wewnętrzne https://vrata.pl/drzwi-wewnetrzne-warszawa/ są wybierane na lata. Raczej nie praktykuje się wymiany drzwi przy każdym remoncie – byłoby to bardzo kosztowne i trudne w praktyce do realizacji. To dlatego warto dobrze przemyśleć wygląd naszych drzwi i postawić na takie, które będą w miarę uniwersalne i estetyczne. Drzwi powinny pasować do ogólnego wystroju naszego domu. Możliwe jednak, że za jakiś czas będziemy chcieli zmienić kolor ścian czy rodzaj mebli. Warto postawić na takie drzwi wewnętrzne, które pomimo zmian będą wciąż pasowały do naszego wnętrza. Najczęściej polecane są neutralne odcienie takie jak biel, szarość czy jasny odcień drewna.

Montaż przede wszystkim

Autoryzowany montaż jest najczęściej oferowany przez duże firmy, zajmujące się sprzedażą stolarki okiennej i drzwiowej. Wybór produktu z montażem jest opłacalny z kilku powodów. Przede wszystkim według obecnych przepisów taki produkt jest objęty niższym VAT-em. Po drugie topowe firmy zatrudniają dobrych monterów, którzy znają się na swojej pracy i wykonują usługę zgodnie ze sztuką. Po trzecie – nawet jeśli coś pójdzie nie tak i zajdzie konieczność złożenia reklamacji na drzwi wewnętrzne i ich montaż – znacznie łatwiej będzie naprawić szkody w ramach gwarancji.

Jakie błędy przy montażu będą powodować dyskomfort w codziennym użytkowaniu?

Niewłaściwe wypoziomowanie drzwi może sprawić, że będą się one samoczynnie otwierać lub zamykać. Niewłaściwa szczelność spowoduje pogorszenie parametrów akustycznych oraz termoizolacyjnych. Źle osadzone drzwi mogą rysować powierzchnię podłogi, uszkodzić ścianę lub ościeżnicę, nie wspominając już o tym, że z pewnością nie będą wyglądać estetycznie.

Aby uniknąć wszelkich błędów w montażu warto postawić na wyspecjalizowaną ekipę, która zajmie się osadzaniem drzwi. Będziemy mieć wówczas pewność, że montaż przebiegnie sprawnie i zostanie wykonany prawidłowo. Jeśli nie możemy skorzystać z autoryzowanej usługi sprzedawcy drzwi – poszukajmy osobnej ekipy z dobrymi opiniami. W tym celu można popytać o polecenie znajomych czy poczytać oceny oraz komentarze w internecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here