Jak skutecznie schudnąć

Zdrowy tryb życia stał się w ostatnim czasie fenomenem. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, jak istotne jest jedzenie w naszej osobistej drodze do zdrowia i dobrego samopoczucia. Warto sięgać po produkty świeże, wartościowe, zamiast zapychać się pustymi kaloriami. Jak jednak schudnąć skutecznie i nie przejmować się ewentualnym efektem jojo? Czy trzeba od razu przejść na drastyczną dietę, aby zauważyć efekty?

Catering dietetyczny strzałem w dziesiątkę

Pierwszym sposobem na to, jak schudnąć skutecznie, jest zadbanie o swoją dietę. Jeśli nie jesteś w stanie gotować samodzielnie, nie znasz się kompletnie na przygotowywaniu posiłków i tego typu zagadnieniach, nie musisz rezygnować ze zdrowego żywienia. Na całe szczęście, obecnie na rynku dostępny jest catering dietetyczny w różnych wydaniach. Firmy prześcigają się w tym, co zaproponować swoim klientom, dlatego wybór jest ogromny. Dlaczego dieta pudełkowa to świetna opcja, by schudnąć? Przede wszystkim, podczas zamawiania podajesz wszystkie istotne parametry, takie jak wiek, płeć, wzrost, waga, aktywność fizyczna, typ pracy oraz cel. Jeśli Twoim celem jest schudnięcie, dieta zostanie tak dobrana, aby Ci to umożliwić. Oczywiście, nawet najlepszą dietę warto wesprzeć ćwiczeniami. Jeśli kilogramów do zrzucenia jest dość dużo, a kondycja kuleje, na sam początek możesz zastosować spacery. Dopiero później możesz skorzystać z treningów w domu czy na siłowni.

Dieta pudełkowa to nie tylko odpowiednia do celu i wykonywanej pracy liczna kalorii. To przede wszystkim doskonale zbilansowane makro- i mikroskładniki, które potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeśli masz je wszystkie zapewnione, możesz cieszyć się doskonałym samopoczuciem oraz energią, którą warto wykorzystać każdego dnia.

Czym jest IIFYM?

Nie każdy przekonany jest co do diety pudełkowej. Ci, którzy nie chcą zmieniać swojego odżywiania, chętnie stosują IIFYM https://dietly.pl/blog/iifym. Czym to jest? Jest to sposób żywienia, którego bazą jest stwierdzenie, iż chudniemy nie dzięki zdrowemu jedzeniu, a dzięki deficytowi kalorycznemu. Idąc tym tokiem, możemy zajadać się pizzą, hamburgerem czy hot-dogiem, byleby w ciągu dnia nie przekroczyć swojego zapotrzebowania kalorycznego. Utrzymując stale deficyt, można schudnąć niezależnie od tego, co faktycznie ląduje w Twoim żołądku.

Czy warto postawić na IIFYM?

Wiele osób zastanawia się, czy warto w ogóle wdrażać się do IIFYM. Zwolennicy tego nietuzinkowego systemu żywienia na pewno go polecą, jednak pojawia się tutaj pytanie, czy nie szkodzimy własnemu organizmowi. Jedzenie byle czego, jedynie w ten sposób, by utrzymać deficyt, nie spełni wymagań organizmu. Prędzej czy później ciało upomni się o pokłady witamin i minerałów, których w fast-foodach czy słodyczach nie znajdziemy. Może i schudnięcie tym sposobem jest możliwe, ale jakim kosztem? Warto wziąć pod uwagę wszystkie argumenty za i przeciw, decydując się na IIFYM. Nie każdy model żywienia może też pasować do Ciebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here