Panienski

Zawarcie związku małżeńskiego to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Ceremonia ślubna to bardzo radosna uroczystość. Zanim jednak do niej dojdzie, trzeba poczynić bardzo wiele przygotowań, wszystko dokładnie zaplanować. Jest to związane z ogromnym stresem, ponieważ nowożeńcom zależy na tym, żeby wszystko się wspaniale udało. Nie wszystkie przygotowania do ślubu są jednak stresujące.

Zabawa narzeczonych przed ślubem

Zarówno wieczór panieński, jak i wieczór kawalerski to imprezy bardzo głęboko zakorzenione w polskiej kulturze. Tradycja znana jest od wieków i wywodzi się ze zwyczajów ludowych. W noc poprzedzającą ślub państwo młodzi bawili się osobno w towarzystwie swoich przyjaciół, narzeczona w gronie niezamężnych panien, narzeczony w towarzystwie kolegów. Zabawy znacząco różniły się od tych dzisiejszych. Nie było mowy o szaleństwach i odwiedzinach striptizera na zabawie pań. Narzeczony natomiast, co może dziś szokować, używał uciech, które nie będą mu dostępne po ślubie.

Ostanie szaleństwa narzeczonego

Dzisiejsze wieczory kawalerskie znacząco różnią się od tych, które odbywały się dawniej. Oczywiście zdarza się pijaństwo czy udział roznegliżowanych dziewczyn, jednak tego typu zabawy są już wyjątkiem. Dużo większym powodzeniem cieszą niezwykłe przeżycia organizowane przez wyspecjalizowane firmy. Koledzy pana młodego fundują mu przelot szybowcem, skok na spadochronie czy nurkowanie. Sama impreza też jest w dzisiejszych czasach bardziej stonowana, co wcale nie znaczy, że mniej wesoła niż kiedyś.

Wieczór panieński

Podobnie jak impreza panów, wieczór panieński nie przypomina tego sprzed lat. Przede wszystkim udział mogą brać nie tylko panny, ale i mężatki, a nawet rozwódki. Trudno sobie także wyobrazić, że tak jak kiedyś, kobiety będą wyplatać wianki czy piec weselnego kołacza.
Współczesne dziewczyny oczekują więcej emocji z odrobiną szaleństwa. I tutaj atrakcje dostarczyć może wyspecjalizowana firma. Wybrać można wypad grupą nad morze czy do spa. Może to być coś bardziej szalonego jak inscenizacja porwania, nauka tańca erotycznego czy szalona impreza w hotelu.

Jakie gadżety na zabawę pań?

Kobieca impreza musi być okraszona odpowiednimi gadżetami. By uatrakcyjnić zabawę, można poczynić odpowiednie zakupy np. na stronie https://www.slubna-alejka.com.pl/pl/c/Gadzety-na-Wieczor-Panienski/85. Niezmienną popularnością cieszą się balony, specjalnie na tę okazję zakupione kieliszki, kubeczki, talerzyki, różnego rodzaju banery i girlandy. Ponadto akcesoria do drinków, słomki i słodki barek. Dobra oprawa sprawi, że taki wieczór będzie jeszcze bardziej udany.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here