Transport ciężarówką - uwaga na mandaty

Transport lądowy jest najpowszechniejszym rodzajem przemieszczenia się. Dzięki niemu możemy nabywać różnego rodzaju towary z odległych stron. Duże samochody ciężarowe codziennie przemierzają setki kilometrów, aby nam to umożliwić. Oczywiście, jeśli nie mamy do czynienia z branżą transportową, nie będziemy wiedzieć jak to wszystko wygląda od kuchni. Przede wszystkim kierowca takie pojazdu musi posiadać odpowiednie uprawnienia do kierowania danych pojazdem. Kosztuje to sporo, ale inwestycja w zdobycie uprawnień może się opłacić, ponieważ zawód kierowcy jest dobrze opłacany. Żeby zostać zawodowym kierowcą obsługującym transport krajowy lub nawet międzynarodowy niezbędna jest znajomość przepisów i umiejętność posługiwania się tachografem, który często jest źródłem wielu problemów. Kontrola drogowa po zatrzymaniu od razu poprosi kierowcę o wydruk z tego urządzenia. Przekroczenie jakiejkolwiek normy skutkuje wysokimi mandatami o różnej rozpiętości. Trzymanie się ustalonych norm i przepisów jest bardzo ważne, gdy w grę wchodzi transport ponadnormatywny, ponieważ w wyniku wypadku może zostać uszkodzony drogi sprzęt, towar, a co najważniejsze – ucierpieć mogą ludzie!

Bądź rozsądnym przedsiębiorcą

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i działasz w branży transportowej, z pewnością starsza się dopilnować każdego szczegółu. W specjalistycznych firmach zatrudnia się osoby, które będą pilnowały przestrzegania wszystkich przepisów przez kierowców. Podstawowym urządzeniem znajdującym się w każdej ciężarówce jest tachograf. Są one analogiczne bądź cyfrowe. Wszystko zależy od tego jaki model dokładnie posiadamy w naszym pojeździe. Kontrola drogowa po zatrzymaniu od razu sprawdza, czy wszystko się zgadza. Odczytują to po prostu z wydruku za pomocą specjalnych znaków graficznych. Ukrycie jakiegoś przewinienia jest w zasadzie niemożliwe. Gdy chodzi o transport ponadnormatywny, to tutaj większość obowiązków spoczywa na barkach przedsiębiorstwa.Wykwalifikowana kadra pracownicza dopuszcza dany pojazd do jazdy. Oni dokładnie wiedzą, czy można jeszcze coś załadować na naczepę. Jeśli pozwolą kierowcy jechać, to muszą się liczyć z różnymi problemami na drodze. Jak wiadomo kontrole występują bardzo często.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W każdej branży najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo, a szczególnie dotyczy to takich działalności jak transport ponadnormatywny. Uszkodzenie maszyny czy towaru jest oczywiście problemem, ale zdecydowanie bardziej poważniejsze jest ryzyko spowodowania wypadku tak dużą maszyną. Określone normy postępowania w przypadku kierowców i pojazdów powstały, aby zapobiegać takim sytuacjom. Zmęczenie kierowcy zmniejsza jego uważność na drodze oraz szybkość reakcji w przypadku zaistnienia niebezpieczeństwa. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą zatrudniającym pracowników, Twoja firma odpowiada za wszystkie niedopatrzenia. Jako szef jesteś zobowiązany, aby pozbyć się wszystkich problemów, a wyjeżdżające auta z bazy muszą być dokładnie sprawdzone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here