Nowoczesne oświetlenie w łazience. Co warto wybrać?

Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów aranżacyjnych każdego pomieszczenia. To właśnie ono wpływa na Twój nastrój, nadając wnętrzu odpowiedni klimat. W tym artykule zajmiemy się tematem światła w najbardziej intymnym miejscu w mieszkaniu, a mianowicie w łazience. Czeka Cię remont domu? A może urządzasz wszystko od nowa? Jeśli tak, to mam dla Ciebie kilka wskazówek!

Jak dobrze zaprojektować oświetlenie w łazience?

Właściwie zaprojektowana instalacja oświetleniowa w łazience jest bezcenna. Odpowiednio dobrane i zamontowane w optymalnych miejscach źródła światła, umożliwiają staranne wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych, które wymagają precyzji. 

Nie ulega wątpliwości, że najważniejsze w tym przypadku jest oświetlenie główne. To właśnie ono w odniesieniu do wielkości pomieszczenia dyktuje wszystkie warunki w łazience. Osobnego oświetlenia potrzebuje na pewno lustro, przy którym robimy m.in. makijaż. W tym wypadku warto zainwestować w punktowe oświetlenie LED-owe.

Jak wybrać lampy do łazienki?

Odpowiadając sobie na powyższe pytanie, powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na wygląd poszczególnych opraw, ale również na ich właściwości. Lampy do łazienki muszą być odporne na działanie wilgoci, której w tym pomieszczeniu na pewno nie da się uniknąć. Kolejną kwestią jest stopień ochrony IP wybranej oprawy. W przypadku każdej lampy do łazienki powinien on wynosić 44. Oznaczenie to dowodzi, iż produkt jest odporny na wnikanie wody i nie zaszkodzą mu nawet jej odpryski, które docierają z prysznica lub wanny.

Osobną sprawą w przypadku wyboru lampy do łazienki jest oczywiście oszczędność. Tutaj warto postawić na nowoczesne rozwiązanie, jakim jest zastosowanie w oprawie diod LED, które zachowują długą żywotność, a przy okazji nie zużywają dużo energii podczas pracy.

Lampy do nowoczesnej łazienki, czyli kilka słów o plafonach

Poza ekonomicznym działaniem, a także długotrwałością model wybranej lampy do łazienki powinien cechować się walorami estetycznymi. Współcześnie bardzo dużą popularnością cieszą się plafony, a więc płaskie oprawy o nieskomplikowanej i prostej formie. 

Wiesz już wszystko? To znakomicie! Jeżeli będziesz pamiętał o powyższych zasadach, z pewnością wybierzesz model, który znakomicie spełni swoje funkcje. Powodzenia!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here