Przewodnik po fotografii ślubnej — na jakie usługi warto zwrócić uwagę

W dzisiejszych czasach niewiele par ogranicza się jedynie do skromnej fotorelacji ze ślubu i wesela. Sporą popularnością cieszą się natomiast dość obszerne fotoreportaże, które i tak są jedynie niewielką częścią usług firm fotograficznych specjalizujących się w branży weselnej. Sprawdź, na jakie profesjonalne zdjęcia warto zdecydować się podczas ustalania warunków współpracy z fotografem ślubnym.

Sesja narzeczeńska

Od dobrych kilku lat prawdziwym hitem są sesje narzeczeńskie. Dla wielu par jest to pierwszy raz, gdy wspólnie stają przed obiektywem profesjonalisty. Bez wątpienia jest to bardzo romantyczne przeżycie, które może dostarczyć pięknych wspomnień z okresu przed zawarciem małżeństwa. Ponadto fotograf ślubny Starachowice może w ten sposób nieco lepiej poznać parę. To z kolei pozwoli mu na wykonanie podczas uroczystości i pleneru zdjęć idealnie odpowiadających charakterom państwa młodych.

Sesja ślubna w plenerze

Zazwyczaj sesja plenerowa jest organizowana w innym dniu niż ślub i wesele. Jest to bardzo wygodna opcja dla państwa młodych, którzy nie muszą zostawiać gości podczas przyjęcia. Ponadto nie trzeba tak bardzo stresować się tym, że podczas pozowania np. w lesie bądź polu suknia i garnitur lekko się zabrudzą. Sesja ślubna to także często okazja do spełnienia marzeń. Może przykładowo być kontynuacją sesji narzeczeńskiej. W przypadku większego budżetu można nawet zdecydować się na zdjęcia wykonane np. podczas podróży poślubnej w Polsce bądź za granicą.

Fotorelacja ze ślubu i wesela

Niemal obowiązkowym punktem pakietu usług fotografów ślubnych jest oczywiście profesjonalna relacja ze ślubu i wesela. Większość firm zdjęcia wykonuje już podczas przygotowań państwa młodych do najważniejszego dnia w życiu. Fotografowie z Zatrzymać Chwilę mogą przykładowo towarzyszyć pannie młodej i jej bliskim podczas zakładania sukni ślubnej. Fotorelacja kończy się natomiast przeważnie po oczepinach, choć przeważnie istnieje możliwość wydłużenia pracy fotografów i to nawet do momentu zakończenia imprezy.

Zdjęcia zbiorowe z gośćmi

Niektórym parom zależy na możliwości zrobienia zdjęć ze wszystkimi zaproszonymi gośćmi. Zazwyczaj podczas ślubu i wesela nie ma jednak tak dużo czasu, żeby sfotografować się osobno z każdym krewnym i znajomym. Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji może być skorzystanie z usług zdjęć zbiorowych, które bez wątpienia będą piękną pamiątką. Ponadto można zorganizować krótką sesję np. z rodzicami, rodzeństwem czy też przyjaciółmi.

Reportaż z wieczoru panieńskiego

Niemałym zainteresowaniem cieszą się również sesje organizowane podczas wieczoru panieńskiego. Można uwiecznić najważniejsze momenty imprezy bądź po prostu zdecydować się na kilka pozowanych zdjęć. Ponadto można liczyć na pełną dyskrecję fotografa, który będzie towarzyszyć przyszłej pannie młodej i jej przyjaciółkom podczas atrakcji zaplanowanych na wieczór panieński. Profesjonalna sesja może być też pięknym prezentem dla kobiety wychodzącej wkrótce za mąż.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here