Peptydy w kosmetykach

Peptydy od lat królują w branży kosmetycznej. Specjaliści potocznie nazywają je “nieinwazyjnym botoksem”. Dlaczego? Jak peptydy wpływają na skórę? I w jakich kosmetykach je znajdziemy? 

Czym są peptydy?

Peptydy to białka o krótkich łańcuchach – składają się z nie więcej niż 100 aminokwasów. Jest to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. To właśnie z niej zbudowana jest warstwa lipidowa skóry. 

Peptydy pełnią funkcję przekaźników lub regulatorów – uczestniczą we wszystkich procesach fizjologicznych, również tych związanych z regeneracją. Odgrywają ogromną rolę we wzroście komórek i pobudzają je do produkcji kolagenu. Wraz z wiekiem poziom peptydów w organizmie zmniejsza się, a ich prawidłowa synteza ulega zniekształceniu, czego efektem jest jego stopniowe starzenie się. Na skórze widoczne jest to w postaci licznych zmarszczek, utraty jędrności i słabego nawilżenia. 

Dlaczego peptydy nazywane są “nieinwazyjnym botoksem”? Peptydy biomimetyczne, pozyskiwane w procesie syntezy chemicznej, działają w ten sam sposób, jak ich naturalne odpowiedniki – stymulują skórę do działania, a w tym do produkcji włókien kolagenowych. Dzięki nim skóra jest elastyczna i wygląda młodziej.

Wspaniałe właściwości peptydów

Peptydy dzielą się na trzy rodzaje:

  • neuropeptydy – rozluźniają mięśnie, działają na zmarszczki mimiczne,
  • peptydy transportujące – wnikają w głębsze warstwy skóry,
  • peptydy sygnałowe – wpływają na produkcję kolagenu i elastyny oraz na procesy regeneracyjne skóry.

Peptydy w kosmetykach (np. w kremach) poprawiają owal twarzy i koloryt skóry, redukują niewielkie zmarszczki, sprawiając, że skóra wygląda młodziej i zdrowiej, a także pomagają usunąć przebarwienia. Ponadto mają właściwości nawilżające i nawadniające. Peptydy to ratunek dla starzejącej się skóry!

Dla kogo kosmetyki z peptydami?

Kosmetyki z peptydami działają naprawczo i regenerująco. Warto wprowadzić je do pielęgnacji wtedy, gdy:

  • skóra straciła elastyczność, stała się szara,
  • wokół oczu, ust i na czole pojawiły się pierwsze zmarszczki,
  • owal twarzy stał się mniej wyraźny.

Zaletą peptydów jest delikatność. Nie uczulają, nie powodują podrażnień i subtelnie działają na skórę. Dzięki temu mogą być stosowane przez alergików oraz posiadaczy wrażliwej cery. 

Stosowanie kosmetyków z peptydami

Aby stosowanie kosmetyków z peptydami przyniosło oczekiwane efekty, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Najważniejszą jest aplikacja kremu na oczyszczoną skórę twarzy. Ponadto nie wolno łączyć produktów peptydowych z kwasami i witaminą C. Substancje te neutralizują działanie białek. 

Dla najlepszych efektów warto wybrać kosmetyki sprawdzonej marki. Znajdziesz je na stronie biolabshop.pl. Propozycją są delikatne kremy do twarzy i dekoltu skomponowane ze starannie wyselekcjonowanych, dokładnie przebadanych składników. Produkty skutecznie zapobiegają starzeniu się skóry i przywracają jej młodzieńczy blask.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here