Dobry salon fryzjerski  w trosce o komfort

Fryzjerstwo dawno przestało ograniczać się wyłącznie do podcinania włosów i nadawania nowego kształtu fryzurze. Dziś, gdy mistrzowie fryzjerscy mają do dyspozycji innowacyjne technologie i mogą swobodnie wymieniać się wiedzą i technikami ze swoimi koleżankami i kolegami na wszystkich kontynentach, fryzjerstwo urasta do rangi sztuki. Nie ma w tych słowach krztyny przesady, by wizyta w salonie fryzjerskim z prawdziwego zdarzenia może odmienić wizerunek i samopoczucie.

Dobry fryzjer potrafi nie tylko świetnie strzyc, farbować, modelować, wydłużać czy zagęszczać włosy, ale przede wszystkim umie doradzić klientowi uczesanie, w którym ten będzie czuł się optymalnie, a każde spojrzenie w lustro będzie napawało go optymizmem, satysfakcją i pewnością siebie. W tym rozumiem fryzjerstwo ma więc pewnego rodzaju właściwości terapeutyczne. Zostawmy jednak psychologiczne konotacje i skupmy się na tym, co jest ważne dla osoby odwiedzającej punkt usług fryzjerskich. Oprócz finalnego efektu w postaci efektownej fryzury liczy się także doradztwo. Zwykle klient przychodzi do salonu z konkretnym pomysłem zmiany uczesania, wynikającym z jego postrzegania siebie, swojego potencjału, osobowości, aktualnej życiowej roli lub wizerunku, do którego aspiruje. Fryzjer może ten koncept utrzymać lub zaproponować osobie siadającej w fotelu coś zupełnie innego. Jeśli klient da się przekonać do wizji stylisty fryzur, mogą zadziać się prawdziwe cuda! Rewolucja w uczesaniu może stać się momentem przełomowym i otworzyć daną osobą na kolejne zmiany w innych aspektach życia. Historia zna wiele przypadków, w których duże życiowe przemiany zaczynały się właśnie w fotelu fryzjerskim.

Dobry salon fryzjerski  w trosce o komfort

Nie każdego stać jednak na diametralny retusz wizerunku. Większość z nas, wchodząc do salonu fryzjerskiego, pozostaje wierna swojej koncepcji. Nie ma w tym oczywiście nic złego, gdyż nie każdy musi mieć potrzebę diametralnej zmiany fryzury. Każdy natomiast ma potrzebę komfortu – zarówno podczas obcinania włosów, jak i po wyjściu z salonu. Większość współczesnych salonów fryzjerskich inwestuje w wygodne fotele, przyjemną muzykę w tle, klimatyczny wystrój czy dobrej jakości ekspres do kawy. Wszystko ma przełożenie na odczucia klienta podczas wizyty w salonie. Wiele osób ceni sobie także prywatność podczas obcinania włosów, inni, wręcz przeciwnie doceniają społeczny wymiar pobytu w zakładzie fryzjerskim – możliwość dyskutowania, poznawania nowych ludzi, wymiany informacji. Każdy z nas jest nieco inny i każdy ma inne oczekiwania względem wizyty u fryzjera. Z punktu widzenia osoby prowadzącej własny salon istotne jest elastyczne podejście do każdego klienta i próba odczytania jego priorytetów jeszcze przed wzięciem do rąk nożyczek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here