grill przenośny

Grill przenośny jest łatwiejszy w użyciu niż jego kuzyni z węgla drzewnego: wystarczy obrócić pokrętło, aby ustawić żądany poziom ciepła. Są również czystsze i łatwiejsze do wytarcia po użyciu. Większość z nich ma elektroniczne układy zapłonowe, które uruchamiają się po naciśnięciu przycisku. Kiedy już się uruchomią, można również znacznie łatwiej kontrolować temperaturę.

Dostępne grille przenośne

Aby zawęzić opcje spośród mnóstwa grilli przenośnych, należy najpierw zastanowić się, czy grill gazowy lub grill przenośny na węgiel drzewny lepiej pasują do danego stylu życia. Do grillowania jedzenia na tarasie, mieszkania lub werandzie każdy styl byłby w porządku, gdyby zezwalał na to każdy kompleks. Jeśli nie chce się wozić w samochodzie torby z węglem drzewnym podczas podróży, grill przenośny jest idealnym wyborem.

Grille przenośne można podzielić, ze względu na poniższe kategorie:

  • na węgiel: są to najpopularniejsze grille przenośne. Ich największym plusem jest niewątpliwie cena;
  • gazowe: ich największym atutem jest fakt, że szybko się rozpalają i nie ma potrzeby pilnowania, by ogień nie zgasł. Należy liczyć się z tym, że są ona nieco droższe od węglowych. Jedzenie przyrządzone na tych urządzeniach jest praktycznie identyczne w smaku do tych z grillów węglowych;
  • elektryczne: są to jedne z najłatwiejszych grilli w obsłudze, ponieważ potrzebne jest jedynie podłączenie ich do prądu. Są wygodne i bezpieczne.

Zalety grilla przenośnego 

Dzięki grillowi przenośnemu można zabrać go ze sobą, gdziekolwiek się jest. Urządzenia te są kompaktowe i wydajne, dzięki czemu zapewniają dużo miejsca na grillowanie żywności. Jeśli pełnowymiarowy grill w domu nie jest opcją, ponieważ ma się ograniczoną przestrzeń na zewnątrz lub jeśli potrzebuje się dobrego grilla przenośnego na tylną klapę, takie grille mogą być świetnym dodatkiem do rekreacji na świeżym powietrzu. Ponieważ stały się popularne zarówno wśród entuzjastów outdooru, jak i domowych grilli, na rynku jest jeszcze więcej przenośnych grilli różnych marek. Istnieją przenośne grille propanowe, które opierają się na zbiornikach, które kupuje się osobno, lub stołowe grille na węgiel drzewny, które wykorzystują brykiety z węgla drzewnego. Wybór takiego urządzenia to dobry sposób na osiągnięcie radości gotowanymi posiłkami podczas podróży. Mniejszy rozmiar stołowych grillów gazowych sprawia, że sprzątanie jest dziecinnie proste: ruszty ze stali nierdzewnej można myć w zmywarce i są wystarczająco kompaktowe, aby zmieścić się w środku z resztą naczyń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here