Czy nawilżający krem do twarzy sprawdzi się przy cerze tłustej

Trzeba przyznać, że cera tłusta jest dość wymagająca – przy nadmiernej produkcji sebum kosmetyki kolorowe utrzymują się w nienaruszonym stanie znacznie krócej, na dodatek istnieje spore ryzyko niedoskonałości. Dlatego ważne jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jednym z istotnych etapów jest nawodnienie skóry. Czy nawilżający krem do twarzy sprawdza się przy cerze przetłuszczającej się?

Krem nawilżający a cera tłusta

Wciąż można się spotkać z przekonaniem, że produkty o właściwościach nawilżających nie są wskazane w przypadku cery, która szybko się wyświeca. Jest to jednak mit, który na dodatek może prowadzić do znacznego pogorszenia się stanu naszej skóry.

Wypryski, które nierzadko towarzyszą właśnie cerom ze skłonnością do przetłuszczania, są spowodowane m.in. nadmierną produkcją sebum. Łój zalega na powierzchni, doprowadzając do zatykania porów i rogowacenia gruczołów łojowo-włosowych. Często skutkuje to aktywnymi stanami zapalnymi, które objawiają się właśnie w formie uporczywych niedoskonałości. Sebum jest natomiast wytwarzane wtedy, kiedy skóra jest zbyt przesuszona. Dlatego krem nawilżający pozwala na regulowanie poziomu wytwarzanego łoju.

Jak wybrać krem, który dobrze nawilży skórę?

Nawilżający krem do twarzy, który pozostawi naszą cerę gładką, miękką i pełną blasku, to istotny krok w rutynie pielęgnacyjnej. Przetłuszczająca się skóra potrzebuje sukcesywnego oczyszczania, ale również utrzymanie odpowiedniego nawodnienia jest istotne, by zapobiec przesuszaniu, a tym samym zaburzeniu bariery ochronnej. W przeciwnym wypadku będziemy bardziej narażeni na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, a wówczas nietrudno o podrażnienia.

Dobry krem nawilżający nie może obciążać cery, ponieważ wówczas osiągniemy rezultat odwrotny do zamierzonego. Zamiast tego produkt powinien szybko się wchłaniać i przygotowywać skórę na nałożenie makijażu czy też po prostu na dzień, podczas którego mamy styczność m.in. z zanieczyszczeniami powietrza. Hyalurogel krem intensywnie nawilżający od Mixa nie pozostawia tłustej warstwy, a przy tym doskonale chroni przed warunkami atmosferycznymi i nie tylko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here