Renault Zoe

Francuska marka od zawsze była znana z odważnych i ambitnych posunięć. Takim właśnie śmiałym wydarzeniem było wprowadzenie na rynek w 2012 roku całkowicie elektrycznego auta Zoe. Od tego czasu minęło 8 lat, a samochód ten nadal w wielu krajach europejskich jest liderem sprzedaży w segmencie aut elektrycznych. Co takiego urzekło klientów i uczyniło z tego małego auta hit sprzedaży?

Przyjazny dla środowiska i dla kierowcy

Renault Zoe stworzony został z myślą nie tylko o zminimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne, ale także, by zwiększyć komfort podróżujących osób. Dzięki zastosowaniu płyty podłogowej dedykowanej dla samochodów elektrycznych wygospodarowane zostało dodatkowe miejsce zarówno dla pasażerów, jak i w bagażniku. A dzięki krótkim zwisom oraz dużemu, jak na tak małe auto rozstawowi osi, możliwe było stworzenie dynamicznej i stylowej bryły.

Natomiast sam samochód stworzony został z użyciem materiałów pochodzących z recyklingu. Oczywiście nie są to pierwsze lepsze materiały wtórne. Zostały one stworzone z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych. Dodatkowo mają one stanowić część tak zwanego obiegu zamkniętego. Dlatego też powtórnie zostały wykorzystane np. pasy bezpieczeństwa.

Przyjemna jazda bez ograniczeń

Od samego początku Renault Zoe wyróżniał się na tle swoich konkurentów zasięgiem. Każda kolejna generacja zwiększała możliwy do przejechania dystans. A dzisiaj autem tym można na jednym ładowaniu baterii pokonać do 395 km. Jest to dystans, który umożliwia nie tylko swobodne poruszanie się po mieście, ale także podróżowanie na dłuższych trasach, bez ciągłego zerkania na poziom naładowania baterii.

Także codzienna obsługa tego auta jest nieskomplikowana i nie wymaga wykonywania dodatkowych czynności. Auto może być ładowane z gniazdka elektrycznego w garażu, a także z terminali coraz częściej spotykanych na miejskich parkingach lub postojach przy autostradach. Także krótki czas ładowania baterii bardzo miło zaskakuje i pozwala na wygodne podróżowanie autem. Możliwe jest napełnienie baterii już w 30 minut. Bogate wyposażenie oraz zaimplementowane systemy bezpieczeństwa dopełniają ten obraz doskonałego elektrycznego auta miejskiego.

Biorąc pod uwagę, iż auta elektryczne zyskują coraz większą popularność i wprowadzane są na ich zakup dopłaty rządowe, możemy przewidywać rozwój tej gałęzi motoryzacji. Z pewnością auta takie jak Renault Zoe oraz inne elektryczne pojazdy tego koncernu nadal znajdować będą nabywców. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie tym autem u dilerów, takich jak salon samochodowy Renault Dyszkiewicz w Konstancinie-Jeziorniej – http://www.renault.dyszkiewicz.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here