Zastosowanie agregatów prądotwórczych

0
1568

Agregat prądotwórczy znajdzie zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie brak jest bezpośredniego dostępu do sieci elektrycznej lub występują częste awarie zasilania. Powszechnie dostępne oraz niedrogie agregaty mogą zasilać urządzenia elektryczne, wszędzie tam gdzie nie można podłączyć się do sieci elektroenergetycznej.

Zatem agregat prądotwórczy może przydać się w garażu, na działce, czy na biwaku, więc wszędzie tam gdzie nie ma dostępu do prądu. Będzie pomocny przy korzystaniu ze sprzętów elektrycznych oraz przyda się w razie awarii. W przypadku braku prądu do agregatu prądotwórczego można podłączyć, komputer, oświetlenie, lodówkę, system alarmowy oraz pozostałe urządzenia, które potrzebują zasilania. Oferta agregatów prądotwórczych jest bardzo szeroka, Można wybierać pośród agregatów benzynowych, z silnikami diesla oraz na gaz płynny.

Agregaty prądotwórcze benzynowe dostępne z silnikami dwusuwowymi oraz czterosuwowymi, które są wydajniejsze. Bardziej ekonomiczne są agregaty prądotwórcze z silnikami diesla, dlatego że spalają o połowę mniej paliwa niż benzynowe agregaty prądotwórcze. Agregaty prądotwórcze na gaz płynny spalają najwięcej, ale jest to paliwo tańsze od ropy i benzyny.

Do zastosowań domowych agregat prądotwórczy jest bardzo przydatny. Wystarczy mały generator o mniejszej mocy. W przypadku gdy urządzenia generują energię elektryczną prądu przemiennego, należy określić tak zwaną moc pozorną. Warto pamiętać, że agregat prądotwórczy nie może długo stać nieużywany, Należy go raz na jakiś czas włączyć.

Najtańsze są przenośne agregaty prądotwórcze, które zasilane są akumulatorami. Ale podstawą wadą takich agregatorów jest to, że mają krótkie działanie. Swobodne korzystanie z urządzeń elektrycznych zapewniają agregaty prądotwórcze z silnikiem spalinowym. Przy pełnym zatankowaniu ich zbiornik paliwa może wystarczyć nawet na kilka godzin pracy. Trzeba pamiętać jednak, że agregaty prądotwórcze, które są napędzane właśnie silnikiem spalinowym nie nadają się do stosowania w zamkniętych pomieszczeniach. Dlatego, że wytwarzają spaliny, są bardzo głośne oraz wymagają chłodzenia powietrzem. Dostępne są również walizkowe agregaty prądotwórcze, ale są to agregaty podróżne o niewielkiej mocy.

Należy pamiętać, że moc jaką wytwarza generator musi być większa niż łączna moc urządzeń, które będą do niego podłączone. W agregacie prądotwórczym ważna jest pojemność silnika oraz jego moc. Aby korzystanie z agregatu było bardziej komfortowe warto zaopatrzyć się w agregat prądotwórczy z rozrusznikiem elektronicznym.

Źródło: https://barracuda.sklep.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here