Leśny akcenty w domowych aranżacjach

Naklejki są szczególnym rodzajem domowych ozdób, który można wykorzystać na bardzo wiele sposobów. Z ich pomocą udekorować możemy bowiem nie tylko ściany, ale również meble, drzwi, okna czy nawet większe przedmioty. Tak duża swoboda pozwala wprowadzić pod nasz dach niemal dowolne motywy. Zdaniem zaproszonego przez nas eksperta, szczególnie interesującą opcją są wzory inspirowane przyrodą, a konkretnie przedstawiające lasy. Dlaczego warto zwrócić uwagę właśnie na te naklejki? Las wbrew pozorom nie musi być wyłącznie zielony. Drzewa potrafią zaskoczyć nas swoją różnorodnością, co przekłada się z kolei na olbrzymie możliwości aranżacyjne – twierdzi specjalista z firmy Redro.pl. Poznajcie jego inspirujące pomysły i propozycje!

Przestrzenne naklejki 3d na ścianę – las który nas otacza

Przestrzenne naklejki 3d na ścianę

https://redro.pl/naklejki/tematy/krajobraz/las/

Las jako motyw dekoracyjny kojarzy się nam niezwykle pozytywnie. Pośród gęstwiny drzew odnaleźć możemy ciszę, spokój, kontakt z przyrodą… Już sam widok lasu działa na nas relaksująco. Zapytaliśmy więc eksperta, czy jego zdaniem warto wykorzystać właśnie naklejki, aby wprowadzić do naszego mieszkania nieco tej odprężającej atmosfery. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że to znakomity pomysł, aczkolwiek najlepiej nadadzą się do tego pewien konkretny rodzaj wzorów.

– Sprawienie iż wybrane przez nas wnętrze – na przykład kameralny salon lub nastrojowa sypialnia – przeniesie się w sam środek gęstego lasu, to niezwykle kusząca perspektywa. Z pewnością w osiągnięciu tego celu mogą nam pomóc naklejki. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby finalny efekt był naprawdę spektakularny, to powinniśmy posłużyć się wzorami 3d. Doskonałe rezultaty osiągniemy za pomocą naklejek w dużym formacie, wykorzystujących wysokiej jakości fotografie. Z doświadczenia wiem, że lepiej skorzystać ze zdjęć jasnych, na których zobaczyć możemy przebijające się przez gałęzie promienie słońca. To zjawisko automatycznie sprawia, iż poczucie głębi wydaje się nam bardziej realistyczne i przekonywujące.

Bajkowe naklejki: las dla dzieci w różnym wieku

Bajkowe naklejki

https://redro.pl/naklejki/

Las nie bez przyczyny stanowi miejsce akcji wielu popularnych baśni i bajek. Bezsprzecznie ma w sobie bowiem coś tajemniczego oraz magicznego. Projektanci dekoracji bardzo kreatywnie i pomysłowo wykorzystali ten trop. Na wielu naklejkach zobaczyć możemy niesamowite, barwne lasy w nieco odrealnionej kolorystyce. Ponieważ tego typu wzory zdecydowanie zwróciły naszą uwagę, to postanowiliśmy dowiedzieć się od eksperta, w których miejscach domu można wykorzystać te oryginalne ozdoby.

– Naklejki które posługują się ilustracjami zamiast zdjęć pozwalają nam wzbogacić aranżację wybranego wnętrza o naprawdę ciekawą, intrygującą estetykę. Bajkowe wzory zwykle w pierwszej kolejności polecam do sypialni dziecięcej. Rysunki z pogodnymi, kolorowymi lasami (a może także i ich wesołymi mieszkańcami), przypominające stylistyką obrazki z książek z bajkami, z pewnością przypadną do gustu maluchom. W pokoju nieco starszego dziecka możemy za to śmiało wykorzystać naklejki z ilustracjami nieco poważniejszymi, na przykład przedstawiającymi las w klimacie fantasy. Warto jednak zauważyć także, iż nie są to wzory zastrzeżone wyłącznie dla młodszych lokatorów. Z powodzeniem możemy po nie sięgnąć podczas dekorowania sypialni lub gabinetu. Nastrojowe naklejki ukazujące zamglony, nieco odrealniony las nadadzą tym pomieszczeniom oryginalnego, bardzo nastrojowego charakteru.

Pastelowe naklejki – las w stylistyce skandynawskiej

Pastelowe naklejki - las w stylistyce skandynawskiej

Niezwykle popularna stylistyka skandynawska swoją siłę czerpie z estetycznego minimalizmu oraz inspiracji przyrodą. W tak urządzonych mieszkaniach nie może więc zabraknąć dekoracji nawiązujących do natury – na przykład naklejek z lasem. O zaletach i korzyściach płynących z takiego połączenia dużo opowiedział nam zaproszony do rozmowy ekspert.

– Lasy iglaste to motyw wręcz stworzony do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim. Dobierając dekoracje do tego rodzaju aranżacji musimy jednak zwrócić uwagę na spójność ogólnej estetyki. W tym konkretnym przypadku zdecydowanie sprawdza się zasada: lepiej za mało, niż za dużo. Urządzając mieszkanie w stylu skandynawskim warto więc zacząć od niewielkich, dyskretnych ozdób, takich jak właśnie naklejki. Jeszcze ważniejsza jednak od rozmiaru zakupionych wzorów jest ich kolorystyka. W tej kwestii zdecydowanie powinniśmy postawić na pastelowe, łagodne i stonowane barwy. Skandynawskie aranżacje zazwyczaj doskonale łączą się z monochromatycznymi dekoracjami. Naklejka z błękitnym lasem w chłodnej tonacji świetnie będzie prezentować się na łóżkiem, biurkiem lub w jakimś innym, dobrze wyeksponowanym miejscu. Pragnąc natomiast położyć akcent na estetyczny minimalizm, zdecydowanie powinniśmy zwrócić uwagę na wzory z brzozami.

Tekst przygotowany we współpracy z Redro.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here