Świece kule

Świece są jednym z najdłużej znanych ludzkości źródeł światła. Przez wiele wieków umożliwiały uzyskiwanie odpowiedniego oświetlenia w pomieszczeniach, obecnie jednak cenimy je bardziej za urok i styl. Stały się więc przede wszystkim elementem dekoracyjnym. Świece kule są jednymi z ciekawszych modeli, zapewniających interesujące wypełnienie naszej przestrzeni.

Świece kule – podstawowe typy

Świece kule mogą występować w różnych wersjach, różniąc się często pod względem koloru i wykończenia. Powszechnie spotykane są modele białe, których popularność wynika przede wszystkim z możliwości zastosowania w praktycznie każdym wnętrzu. Kolor ten będzie się świetnie komponował z każdą dekoracją. Świece takie mogą również stanowić element większych kompozycji – na przykład stroików świątecznych lub dekoracji kwiatowych.

Srebrne i złote świece kule lustrzane mają jedną specyficzną cechę – powierzchnię, odbijającą światło. Dzięki temu mogą stanowić formę ozdoby mieszkania w specyficznych okolicznościach. Sprawdzą się świetnie jako dekoracje na Boże Narodzenie lub Sylwestra. Mogą być też z powodzeniem użyte podczas imprez w restauracjach. Ich niezwykłe właściwości powodują, że często spotykane są jako samodzielny element aranżacji różnych wnętrz, często w towarzystwie naczyń i świeczników ze szkła.

Kolorowe świece w kształcie kuli mogą z kolei stanowić świetne uzupełnienie dla wystroju wnętrza w określonym kolorze. Duża paleta barw tych produktów pozwala na łatwe ich dopasowanie do poszczególnych pomieszczeń i ich aranżacji.

Bardzo różne może być ich wykończenie. Oprócz powierzchni lustrzanej, wspomnianej już wcześniej, można natknąć się na powierzchnie klasycznie matowe lub metalizowane. Nie powinna nas również zdziwić możliwość nabycia świecy kuli o powierzchni zdobionej – przy czym dekoracja może mieć postać zarówno ornamentu, jak i dodatkowych elementów – na przykład kryształków.

Świece kule – w jaki sposób je wyeksponować?

Wspomniano już o sposobie ekspozycji świec kuli, wykorzystującym świeczniki oraz pojemniki szklane. Rozwiązanie to sprawdza się w praktyce przy każdym rodzaju tych ozdób. Możliwe jest również zastosowanie rozmaitych podstawek, szczególnie w przypadku całego zestawu świec o tym kształcie. Dzięki takiemu zestawieniu możliwe jest uzyskania niezwykłego efektu wizualnego.

Wiele spośród modelów świec kuli można nabyć w różnych rozmiarach. Duże wrażenie robią zestawy, zawierające różnych wielkości świece o tym samym wzorze i kolorze. Robi to oszałamiające wrażenie, szczególnie gdy wykorzystamy modele lustrzane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here