Jak zwiększyć libido

Libido to inaczej potrzeba podejmowania aktywności seksualnej. Każdy człowiek ma inny poziom libido, nie istnieją odgórne normy mówiące o tym jaki libido jest w normie, a jakie nie. Niemniej jednak jeśli niskie libido lub jego brak Ci przeszkadza, warto coś z tym zrobić.

Od czego zależy libido?

Hormony, czynniki psychiczne, społeczne oraz wiek mają zdecydowanie największy wpływ na libido. Niemniej jednak problemy z tym związane mogą być spowodowane również bezsennością, długotrwałą niestrawnością, czy nawet zmianą pogody. Niższy popęd seksualny u kobiet zauważamy najczęściej w okresie menopauzy, kiedy dochodzi do zaburzenia równowagi hormonów. Z kolei u mężczyzn libido zmniejsza się po 45 roku życia, gdy gwałtownie spada produkcja testosteronu.

W jaki sposób można zwiększyć libido?

Podstawowym sposobem na utrzymanie lub zwiększenie libido jest ciągłe urozmaicanie życia seksualnego. Nie chodzi tylko o miejsce, w których para uprawia seks, wzbogacić można także garderobę bądź sam sposób uprawiania stosunku. Kolejną metodą są afrodyzjaki. Swoje libido podkręcisz pobudzając swój zmysł zapachu, w związku z tym warto zakupić więc olejki eteryczne. Jedzenie również pobudza libido. Warto więc zadać o klimatyczną i romantyczną kolację, kilka godzin przed planowanym stosunkiem seksualnym. Jako ciekawostkę dodamy, że według profesora Faya Guarraciego z Uniwersytetu Southwestern, związki zawarte w kofeinie działają pobudzająco na libido. Kolejną rzeczą, która sprawi, że Twoje libido będzie większe jest sen. Zdaniem profesora Kathleen Blindt Segraves z Uniwersytetu w Cleveland, największym wrogiem libido jest niedobór snu, czyli sypianie poniżej 8 godzin na dobę. Jeśli masz problemy ze snem warto na początku zadbać o odpowiednią higienę snu. Jeśli problem się utrzyma – wizyta u lekarza stanie się koniecznością.

Seks a relacja z partnerem

Często problemy z libido związane są z problemami w związku z partnerem. Ochotę na seks może odebrać parze rutyna, nie chodzi tylko o nudę w sypialni ale również w życiu codziennym. Największym wrogiem libido są narastające konflikty, kłótnie, brak wzajemnego zaufania. Jeśli Wasz związek przeżywa kryzys, w pierwszej kolejności powinniście zająć się problemami, które oddaliły Was od siebie. Jeżeli szczera i spokojna rozmowa nie pomoże to warto zastanowić się na terapią dla par u psychologa bądź u seksuologa. Pamiętaj, że tylko mówiąc otwarcie o swoich uczuciach i potrzebach para będzie w stanie zażegnać kryzys i na nowo odbudować życie seksualne. Jeżeli partner ma problemy z erekcją warto zażywać tabletki takie jak na przykład Maxon Forte – https://maxonforte.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here