Poranny ból głowy - skąd się bierze?

Jeżeli, dość często budzimy się z bólem głowy, powinniśmy się zastanowić nad przyczyną tej niemiłej dolegliwości. Ból głowy jeżeli nie jest chorobą samą w sobie, oznacza że coś się może dziać w naszym organizmie. Czasem wystarczy zadbać o odpowiednie nawodnienie lub zacząć regularnie uprawiać sport, żeby ból samoistnie zniknął. Zdarza się również tak, że regularnie pojawiający się ból głowy może świadczyć o chorobie.

Przyczyny porannego bólu głowy

Nieodpowiednia ilość snu

Zwykle nasz organizm potrzebuje około 7-8 godzin snu. Wtedy ma możliwość regeneracji. Gdy doprowadzimy do sytuacji, że tego snu będzie mniej, nasz organizm przejdzie w tryb awaryjny i zacznie produkować hormony. Dodatkowo nasze tętno i ciśnienie znacznie się podwyższy, a wtedy ból głowy gwarantowany.

Z kolei, gdy nasz sen jest zbyt długi dochodzi do spadku poziomu serotoniny, co ma wpływ na gorszy przepływ krwi do mózgu, wtedy również może pojawić się ból głowy.

Bruksizm

Bruksizm oprócz uszkodzenia naszych zębów, może również doprowadzić do nieprzyjemnego bólu głowy. Gdy podczas snu zaciskamy zbyt mocno zęby oraz zaczynamy nimi zgrzytać, rano z pewnością obudzimy się z bólem głowy. Bruksizm zazwyczaj wywołany jest nadmiernym stresem i napięciem. Aby pozbyć się problemu, powinniśmy koniecznie udać się na wizytę do stomatologa, który dobierze odpowiednią metodę leczenia.

Przeczytaj też: http://pieknimlodzi.pl/insulina-jaka-role-spelnia-w-naszym-organizmie/

Nadużywanie leków

Gdy nadużywamy niektórych leków, możemy sprawić że nabawimy się bólu głowy. Mowa tutaj o lekach, w których składzie znajdziemy kwas acetylosalicylowy lub paracetamol oraz lekach psychotropowych.

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie zwykle w początkowym stadium choroby nie daje typowych objawów. Poranny ból głowy w okolicy potylicy, któremu towarzyszy szum w uszach może być pierwszą oznaką. Zazwyczaj wynika to z tego, że dochodzi do zwężenia naczyń krwionośnych, a ciśnienie rośnie.

Odwodnienie

Gdy w naszym organizmie dojdzie do niedoboru wody, nawet takiego niewielkiego, może to zaburzyć pracę całego organizmu. Wtedy też może pojawić się ból głowy, dochodzi do niego na skutek zwiększenia napięcia w naczyniach krwionośnych w głowie, wtedy krew nie jest odpowiednio dotleniona.

Źródło: https://www.miastadawniej.pl/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here