Płyn do płukania jamy ustnej

Stomatolodzy rekomendują codzienne mycie zębów oraz stosowanie nici dentystycznych. Właściwa higieny jamy ustnej to klucz do zachowania zdrowych i białych zębów na długie lata. Dobrze jest również uzupełnić codzienne zabiegi higienizacyjne o płyn do płukania jamy ustnej, który działa nie tylko bakteriobójczo, ale i odświeża oddech. Najlepszym wyborem będzie płyn z chlorheksydyną.

Płyn do płukania jamy ustnej – po co?

Płyny z chlorheksydyną w sklepie dbamozeby.com można stosować zarówno po umyciu zębów i wyczyszczeniu przestrzeni międzyzębowych za pomocą nici dentystycznej, jak i bez wcześniejszych zabiegów oczyszczania zębów. Powodem sięgnięcia po niego w ciągu dnia może być chęć odświeżenia oddechu, gdy nie mamy czasu na dokładne szczotkowanie zębów. Płyn z chlorheksydyną jest jednak niezastąpiony także w stanach zapalnych dziąseł czy zębów. Pomaga uporać się z pierwszymi objawami zapalenia dziąseł, jakimi są zaczerwienie, ból i obrzęk dziąseł. Przy szczotkowaniu może dochodzić również do krwawienia, które jest bardzo niepokojącą oznaką. Zapalenie dziąseł, nawet we wczesnym stadium, wymaga interwencji lekarza stomatologa, który oceni, jakie leczenie powinno zostać wdrożone. Większość lekarzy dentystów zaleca jednak stosowanie płynów z chlorheksydyną także w celach profilaktycznych, dzięki czemu będzie możliwe uniknięcie przykrego w skutkach zapalenia dziąseł.

Bakteriobójczy i odświeżający

Zastosowanie każdego dnia płynu z chlorheksydyną ma przede wszystkim zapobiec gromadzeniu się bakterii i innych drobnoustrojów w jamie ustnej. Mają tam one bowiem doskonałe warunki do egzystencji – jest tam ciepło i wilgotno. Bakterie żywią się głównie resztkami jedzenia, które pozostaje pomiędzy zębami po posiłku. Najlepszym sposobem na pozbycie się drobnoustrojów jest oczywiście mycie i nitkowanie zębów po każdym posiłku, jednak nie zawsze mamy na to czas i możliwość skorzystania z łazienki. Dodatkowo najlepsza w usuwaniu resztek jedzenia jest szczoteczka elektryczna, której przecież nie nosimy ze sobą w kieszeni czy torebce. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem w czasie, gdy nie możemy umyć zębów, jest zastosowanie płynu z chlorheksydyną. Także po dokładnym oczyszczeniu przestrzeni międzyzębowych i powierzchni zębowej warto sięgnąć po płyn z chlorheksydyną, który dopełni procesu higienizacji jamy ustnej. Stomatolodzy zalecają płukanie dwa razy dziennie przez około 30 sekund. Następnie dobrze jest nie spożywać jedzenia ani napojów przez jakiś czas, tak, aby płyn mógł spokojnie działać, bez żadnych zakłóceń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here