żwirek silikonowy dla kota

Żwirek silikonowy dla kota, składa się z całych, chronicznych granulek krzemianu sodu. Chropowata forma tychże granulek pozwoli im wchłonąć dużo wilgotności. Poniektórzy uważają, iż moc absorpcji tego typu ściółki jest dość silna, iżby pochłaniać wilgotność z miejsca. Z pewnością może pomóc wszystkim, jacy umieszczają kuwety w piwnicy. Łatwość użytkowania powoduje, iż jest to dobry wybór do automatycznych kuwet, gdyż grzebienie mogą z łatwością wymiatać nieustanne nieczystości oraz przechowywać w opakowaniu drobne granulki.

Jaki jest żwirek silikonowy dla kota?

Z substancji nazywanej silikatem tworzony jest żwirek silikonowy. Więc z wyglądu przypomina delikatne krysztaliki, kule czy stłuczone szkło. Tymczasem w dotyku żwirek porównywany jest do plastiku. Natomiast bardziej aniżeli na wygląd, należy zwrócić uwagę na wartości pochłaniające tego rodzaju żwirków. Co więcej fani żwirku silikonowego chwalą możliwość rzadkiej zmiany zawartości kuwety. Silikat ponieważ zatrzymuje roztwory, dzięki czemu nie trzeba zmieniać żwirku po każdym wykorzystaniu.

Żwirek silikonowy dla kota jest z pewnością niezwykle wygodny w stosowaniu poprzez właścicieli. Co jednak myślą o nim same koty? Tutaj zdania jak zawsze są podzielone. Należy pamiętać, iż zapach w kuwecie to jedno spośród ważnych kryteriów, które stanowi o tym, czy kotek zdecyduje się skorzystać ze swojej łazienki. Ze względu na wyjątkowo dobre właściwości do pochłaniania zapachów poprzez żwirek silikonowy, maleje zagrożenie, iż pupil poprzez nasze niespostrzeżenie oceni swoją kuwetę za zbyt brudną. Pewne koty niechętnie patrzą natomiast na odgłos emitowany poprzez kryształki tworzywa. W niektórych wypadkach niewłaściwa może być także granulacja.

Żwirek sylikonowy dla kota oraz jego zalety

Ważną zaletą, którą ma żwirek silikonowy dla kota jest to, iż kuweta nie potrzebuje sprzątania po każdorazowym wykorzystaniu. Dzieje się tak dlatego, iż żwirki silikonowe pochłaniają koci mocz oraz łączą go wewnątrz granulek. Kuweta nie wymaga więc sprzątania po oddaniu poprzez kota moczu. Żwirki silikonowe całkiem dobrze absorbują aromaty. Kłopotem mogą być pozostałości stolca będące na żwirku, jeśli nie wybierze się ich dokładnie z kuwety.

Takie wyjście znacznie ułatwia sprzątanie i przesądza o skuteczności żwirku. Nie ma ponieważ potrzeby za każdym razem wyrzucać całkowitej zawartości kuwety, starczy użyć łopatki w celu wyciągnięcia powstałych brył. Również tego typu żwirek przechowuje w sobie przykre zapachy z kuwety, co także jest dużym atutem. Jest to także żwirek ekonomiczny, o dużej skuteczności. Liczy się, iż prawie 4- litrowe opakowanie żwirku może starczyć choćby na miesiąc jego stosowania.

Jak się stosuje silikonowe żwirki dla kota?Przy stosowaniu niezbrylających się silikonowych żwirków dla kotów regularnie z kuwety usuwamy jedynie ekskrementy. Raz na pewien czas zmieniamy całą zawartość kociej toalety – sygnałem do tego jest pomiędzy innymi widoczna odmiana barwy żwirku na żółty. W wypadku zbrylających się żwirków silikonowych każdego dnia usuwamy nieczystości oraz kostki powstałe pod wpływem moczu. Raz na pewien czas zmieniamy zawartość kuwety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here