Ozdabiaj i twórz

0
1689

Lubimy otaczać się rzeczami pięknymi i nieszablonowymi i coraz częściej takich poszukujemy w sklepach, w internecie czy też na jarmarkach. Warto zwrócić uwagę, że nasz wybór coraz częściej pada na rękodzieło, które odchodzi od sztuki ludowej i staje się doskonałą okazją do tego, by własnoręcznie produkować ozdoby lub też poprawiać wygląd innych rzeczy, oczywiście przy wykorzystaniu różnych technik. W efekcie można mieszkać pięknie, a także można komuś podarować niezwykłą rzecz wykonaną z sercem.

Artystą może być każdy

Teoretycznie, by nauczyć się zdobić, nie trzeba wielkich umiejętności ani talentu artystycznego. Przede wszystkim ważna jest kreatywność oraz wyobraźnia, ponieważ to ona pozwala stworzyć coś z niczego, połączyć różne materiały, by powstała unikatowa rzecz. Nie bez znaczenia są tematyczne warsztaty organizowane w ośrodkach kultury czy bibliotekach, na które przychodzą tłumy zainteresowanych, oraz oczywiście dostępność w sklepach materiałów papierniczych pasmanteryjnych takich jak na przykład serwetki do decoupage, tektury, gotowe wykroje.

Moda na decoupage

Ta prosta technika staje się jedną z chętniej wykorzystywanych do zdobienia różnego rodzaju przedmiotów, a w efekcie nadawania im drugiego życia. By osiągnąć zamierzony efekt, nakleja się serwetki do decoupage na dowolnym przedmiocie. Sprawdzają się również specjalne papiery dedykowane do tej techniki. Poza tym że sama metoda jest prosta, to umożliwia uzyskanie niezwykle widowiskowych efektów. Można sięgnąć po gotowe wzory takie jak wspomniane papiery czy serwetki do decoupage. Można również od początku samodzielnie przygotować konkretne motywy. W sklepach papierniczych można zakupić również niezbędne akcesoria. Technika stosowana jest przede wszystkim do zdobienia drewna, szkła i porcelany, ale warto zauważyć, że wiele osób w ten sposób także odświeża meble.

Zrób to sam

Różnego rodzaju serwetki do decoupage pozwalają uzyskać niezwykły efekt, szczególnie po zabezpieczeniu specjalnym lakierem, który daje wrażenie popękanej powierzchni. Taka dekoracja będzie się rewelacyjnie prezentować w mieszkaniach urządzonych w stylu rustykalnym czy prowansalskim. Poza tym rękodzieło to bardzo pojemna kategoria, która obejmuje szereg różnych aktywności i przede wszystkim będzie to rzeźbienie, garncarstwo, szydełkowanie, tkactwo, wikliniarstwo, hafciarstwo, scrapbooking, bibułkarstwo, decoupage, produkcja biżuterii artystycznej. W całym szeregu aktywności bez problemu można więc znaleźć swoją pasję, okazję do artystycznego wyżycia się, a czasem również pomysł na nową pracę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here