Opakowania ekologiczne – Slowpack

Asortyment internetowego sklepu Slowpack, to doskonały pomysł na podanie posiłków na różnego typu imprezach, które odbywają się na zewnątrz, np. piknikach, wycieczkach, festynach lub ogniskach.

W dzisiejszych czasach klienci przykładają ogromną wagę do tego, jak pakowane jest ich jedzenie. Często wybierają ekologiczne opakowania, które wyprodukowano z wtórnych materiałów i mogą podlegać dalszemu przetwarzaniu. Dlatego już teraz warto zapoznać się z pełną ofertą sklepu Slowpack, która jest bardzo przyjazna naturalnemu środowisku.

Nowy trend w opakowaniach ekologicznych

Opakowania ekologiczne, coraz częściej stają się jednym z bardziej kluczowych wyborów w działalności firm związanych z gastronomią. Dlaczego tak się dzieje? Znacznie mogły na to wpłynąć europejskie regulacje prawne, które poniekąd zobowiązują firmy, do korzystania z jednorazowych opakowań, które są wysoko przetwarzalne. Z innej strony, to sami klienci w pewien sposób nasuwają taki wybór, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na środowisko mogą mieć firmy.

Konsumenci są czujni na każdym kroku i przywiązują dużą uwagę do tego, czy np. dana restauracja lub pub stosuje opakowania biodegradowalne, pochodzące z recyklingu. Ponadto dokonanie decyzji o stosowaniu tego typu opakowań, nie musi powodować, że od teraz trzeba będzie korzystać z szarych nudnych kubków, słomek, czy talerzyków, które są jednakowe w każdym punkcie. Wręcz przeciwnie, nowoczesna produkcja umożliwia nie tylko dostarczenie kolorowych i atrakcyjnych pod względem wizualnym opakowań ekologicznych, ale również daje możliwość stworzenia całej serii personalizowanych produktów, które mogą stać się reklamą Twojego biznesu. A dodatkowo nie oznacza to ogromnej różnicy w kosztach.

Opakowania ekologiczne w dobrym stylu

Wybór opakowań ekologicznych nie oznacza, że będą one szare. Może na nich widnieć dowolnie wybrany rysunek, grafika lub napis, ale należy pamiętać, że aby dalej móc traktować, taki produkt, jako opakowanie ekologiczne, warto pomyśleć o użyciu przyjaznych środowisku farb, mazaków, czy innych środków, które będą w tym celu wykorzystywane. Tego typu rozwiązania nie wpłyną w żadnym stopniu na jakość zaprojektowanego design-u. Przez wielu ludzi jest to wręcz uważane za dobre poczucie estetyki, które jest w pełni zgodne z przesłaniem proekologicznym, a dodatkowo naturalna farba np. na bazie wody idealnie współgra z opakowaniami papierowymi lub tekturowymi.

Jak zaprojektować opakowanie ekologiczne?

Zaprojektowanie opakowań ekologicznych z własnym logo wbrew pozorom nie należy do najtrudniejszych. Dokonując zamówienia w internetowym sklepie slowpack, wystarczy po zakupie wgrać stworzoną przez siebie grafikę lub napis w jednym z wielu dostępnych formatów i czekać, aż wybrane produkty trafią do wskazanego miejsca, w przesyłce. Można zrobić to w kilka minut, samodzielnie, bez konieczności korzystania z usług grafika. W przypadku wątpliwości warto skontaktować się z pracownikami sklepu, którzy chętnie udzielą pomocy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here