etui

Smartfony skutecznie zastąpiły odtwarzacze muzyczne, aparaty fotograficzne i kalkulatory, a obecnie coraz efektywniej podgryzają pozycję tabletów i laptopów, oferując szybki i wygodny dostęp do internetu. Nic więc dziwnego, że większość z nas nie wyobraża już sobie życia bez możliwości codziennego wykorzystywania potencjału tych niewielkich, ale jakże wielofunkcyjnych urządzeń. Warto wykazać nieco troski i zadbać o to, aby jak najdłużej pozostawały one w perfekcyjnej kondycji. 

Wydajna, ale delikatna technologia

Ogrom funkcji, którymi dysponują współczesne smartfony, to efekt pracy tysięcy naukowców i inżynierów, zaangażowanych w tworzenie i rozwój najnowszych technologii. Moc obliczeniowa procesorów, pojemność pamięci RAM, a nawet wielkość wewnętrznych nośników danych z powodzeniem może zawstydzić kilkuletnie komputery. Cena tak błyskawicznego rozwoju jest jednak niemała i to w znaczeniu dosłownym. Koszt flagowych modeli potrafi znacząco przekraczać wysokość pensji, co sprawia, że zakup nowego telefonu bywa przyczyną powstania znacznej wyrwy w domowym budżecie. Nic więc dziwnego, że każdy właściciel smartfona chce mu zapewnić jak najbezpieczniejszy żywot. Ta prawda dotyczy zarówno osób, które cyklicznie wymieniają telefony na nowe modele, odsprzedając starsze na rynku wtórnym, jak i tych, które przywiązują się do swoich urządzeń.

Najczęstszą przyczyną uszkodzeń telefonów są upadki. Trudno ich uniknąć, nawet jeśli staramy się zachować niezwykłą ostrożność — smukłe kształty i powierzchnie wykończone gładkim szkłem lub aluminium sprzyjają powstawaniu sytuacji, które zagrażają integralności konstrukcji. Delikatne podzespoły ciasno upakowane wewnątrz urządzeń są podatne na uszkodzenia nawet podczas upadku z niewielkiej wysokości, a specyfika budowy sprawia, że niejednokrotnie naprawa jest całkowicie nieopłacalna. W tym miejscu na scenę wkracza etui na telefon. Oferta rynkowa jest ogromna, o czym możemy się przekonać przeglądając propozycje dostępne pod adresem 4GSM.pl. Znajdziemy tu zarówno rozwiązania uniwersalne, w tym wodoodporne, jak i produkty dedykowane do konkretnych modeli wszystkich producentów obecnych na rynku. Co więcej, zyskujemy też możliwość wyboru materiału, z którego wykonane zostało etui. To ważne, ponieważ poza funkcją zabezpieczającą przed futerałem stoi jeszcze jedno zadanie — powinno ono zdobić i wyróżniać smartfona.

Bezpieczeństwo i styl

Delikatna konstrukcja i wysokie ceny smartfonów sprawiają, że ich bezpieczeństwo stanowi wartość trudną do przeceniania. Zrezygnujmy z tanich, bazarowych produktów, których jedynym atutem jest niska cena. Wróćmy do wspomnianej już oferty 4GSM, gdzie starannie wyselekcjonowane produkty prezentują niezwykle korzystny stosunek ceny do jakości. Jeżeli naszym priorytetem jest zachowanie oryginalnego designu telefonu, to dobrym rozwiązaniem okaże się etui silikonowe, czyli tak zwane plecki. Nie wpływają one na kształt urządzenia i stanowczo zwiększają jego wytrzymałość. 

Równie popularny model to futerał wyposażony w klapkę chroniącą ekran. Zamknięta forma ukryje przed naszymi oczami design smartfona, za to wewnątrz znajdziemy przegródki umożliwiające przechowywanie dokumentów lub kart bankowych. Szczególnie eleganckie są modele wykonane z naturalnej skóry. Wybór jest oczywiście dużo większy, mogą to być kabury przypinane do paska, proste wsuwki lub ascetyczne bumpery. Niezależnie od tego, co wybierzemy, z pewnością zwiększymy wytrzymałość smartfona. Zdecydowanie warto!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here