Krzesła do jadalni dla miłośników stylu retro

Na rynku istnieje obecnie wiele interesujących propozycji dla miłośników stylu retro. Jak powszechnie wiadomo, nic tak nie podkreśli charakteru wnętrz w tej stylistyce jak właściwie dobrane krzesła do jadalni. Przy ich wyborze należy zadać sobie pytanie, czy mają posłużyć jako dodatek do jadalni, salonu, biura lub ogrodu. W zależności od tego, gdzie docelowo planujemy je ulokować, warto przeanalizować dobór materiału, tkaniny tapicerki, konieczność posiadania podłokietników oraz warianty kolorystyczne.

Styl retro, czyli styl nowoczesny

Przed zakupem krzeseł warto pamiętać, że styl retro w dużej mierze czerpie z dorobku meblarstwa lat 50, 60 i 70- tych ubiegłego wieku, a do najczęściej stosowanych rozwiązań należą tu: tapicerowanie, malowane drewno, sklejka lub tworzywo sztuczne. Dodatkowo wykorzystywane są takie materiały jak: ratan, skóra sztuczna, aluminium lub różnego rodzaju metale, od stali po mosiądz. Różne są też warianty tapicerki, od jednolitych barw po odważny patchwork oraz motywy kwiatowe czy pikowania. Przy wyborze krzeseł do jadalni trzeba się zastanowić, z jaką częstotliwością będą one wykorzystywane, czy potrzebujemy trwałych, plamoodpornych materiałów lub nasze meble mają być po prostu reprezentacyjną ozdobą?

Ważnym elementem jest też stelaż krzesła w stylu retro. Jest on zwykle drewniany lub metalowy, z widocznym chromowaniem lub malowany proszkowo na kolor czarny. Na rynku są też dostępne modele ze stelażem w kształcie płozy, umożliwiającym siedzącemu swobodne kołysanie się, co dodatkowo ma działanie relaksacyjne i uspokajające. Aby podkreślić stylistykę naszej jadalni, warto sięgnąć po krzesła ze stelażem z efektem postarzenia, korozji lub zmatowienia.

Styl retro łączy się ze stylistyką vintage i klasyczną, dlatego też w poszukiwaniach idealnego modelu krzesła nie należy sugerować się wyłącznie nazewnictwem, ale bazować na szczegółowej informacji dotyczącej materiału wykonania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here