Dekorowanie naszych wnętrz

Dekorowanie wnętrz jest bardzo ważnym elementem dostosowywania pomieszczeń do tego, by z powodzeniem pełniły swoją funkcję. Niezależnie od tego, czy są to przestrzenie formalne czy też nieformalne, użytkowe czy też mieszkalne, wreszcie publiczne czy też zupełnie prywatne – w jakimś stopniu wszystkie trzeba udekorować. Niektóre mniej, inne bardziej a każde zapewne nieco inaczej, jednak to jedno jest pewne – każde pomieszczenie, aby było miłe ludzkiemu oku, musi być jakoś ozdobione.

Na szczęście nie trzeba wiele wydawać na ozdabianie wystroju wnętrz. Większość ciekawych dekoracji lub półproduktów potrzebnych do ich własnoręcznego wykonania nie należą do szczególnie drogich towarów. Świece ozdobne, dla przykładu, rzadko kiedy wymagają czegoś więcej niż prostego stroika z odpowiednio dobranych kwiatów i gałązek – a te rzeczy możemy zdobyć wybierając się chociażby na zwykły spacer.

Drewniany podest

Intrygującym pomysłem na ozdobny gadżet jest ułożenie małej wystawki na polakierowanym plastrze prawdziwego drzewa. Najlepiej prezentuje się drzewo, do którego wciąż przytwierdzona jest kora. Na takim piedestale można ustawić porcelanowe figurki, jakąś klepsydrę albo delikatne kwiaty w zabytkowych słoiczkach z kamienia, świetnie tutaj pasują również pozłacane przedmioty w estetyce vintage. Kolejnym elementem, który dobrze komponuje się z drewnem i porcelaną są świece ozdobne. Taką „wystawkę” można dowolnie zmieniać, inaczej aranżując znajdujące się na niej elementy lub dodając nowe.

Dotyk tropików

Niezależnie od tego, czy za oknem żar leje się z nieba czy wręcz przeciwnie, panuje ponura zima, w naszym mieszkaniu możemy zapragnąć nieco bardziej egzotycznej atmosfery. Można to osiągnąć w prosty i tani sposób – wystarczy bowiem wydrążyć rdzeń ananasa, aby przekształcić ten letni cytrus w rajską doniczkę. Teraz wystarczy wypełnić go kwiatami, które będą się z nim dobrze komponować kolorystycznie – najlepiej nadają się takie w odcieniach jasnego różu, korala i złotożółtego.

Rajskie światełka

Świece ozdobne dają nam ogromne pole do popisu i wiele ciekawych możliwości ozdoby naszych wnętrz. Wystarczy przygotować jakiś prosty stroik, a nasze woskowe bohaterki umieścić w jego środku. Robi się to na prawdę prosto. Wystarczy po prostu ułożyć świece ozdobne na ładnym talerzu, a następnie umieścić pasy drewnianych koralików wokół jego podstawy. Całość można uzupełnić zielonymi gałązkami świerku. Oczywiście to tylko prosty przykład, pomysłów na różne aranżacje jest bez liku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here