Jakie są rodzaje krzeseł dla dzieci?

Prawidłowa postawa powinna być kształtowana już od najmłodszych lat. Jednym z ważniejszych mebli w pokoju dziecka jest krzesło. Komfortowe krzesło lub fotel do biurka wspomaga nie tylko prawidłową postawę, ale również koncentrację podczas nauki.

Rodzaje krzeseł dla dzieci

Krzesło dla dzieci do karmienia, wyróżnia się dwa rodzaje. Pierwszy rodzaj to klasyczne krzesła drewniane, drugi to składane krzesła plastikowe. Zarówno krzesła drewniane jak i plastikowe przeznaczone są do użytkowania dla dzieci od 6 miesiąca życia. Jest to idealny moment, aby przestawić dziecko z karmienia w pozycji leżącej, na naukę jedzenia w pozycji siedzącej.

Postawa ciała dziecka siedzącego w takim krzesełku jest prawidłowa. Do takiego krzesełka dodatkowo zastosowane są specjalne szelki i barierki ochronne, dzięki którym dziecko jest bezpieczne i może swobodnie ruszać rączkami i nóżkami.

Krzesła dla dzieci, jakie są rodzaje?

Taboret, jest rodzajem krzesełka pomocniczego. Do siedzenia zdecydowanie lepsze są dla dziecka krzesełka, które mają oparcie i są zdrowsze dla kręgosłupa. Taboret może być wykorzystywany przez dziecko jako dodatkowe siedzisko lub praktyczny stopień. Dzięki niemu może wspiąć się wyżej i zdobyć zabawkę lub książkę, która była dla niego niedostępna z wysokości podłogi.
Taborety, które są przeznaczone dla dzieci wykonane są z drewna lub plastiku.
Ten rodzaj krzeseł dla dzieci charakteryzuje się fantazyjnym designem oraz niską ceną. Dzieci uwielbiają kolorowe, bajkowe dodatki.

Krzesło biurowe, taki rodzaj krzesła jest potrzebny dopiero wtedy, gdy dziecko pójdzie do szkoły. W przypadku gdy nasze dziecko jest młodsze, ale spędza dużo czasu w pozycji siedzącej warto wcześniej stworzyć mu odpowiednie warunki do tego. Dzięki temu unikniemy pojawienia się późniejszych wad postawy, wynikających właśnie z nieprawidłowo dobranego krzesła lub jego braku.

Rozmiar krzesła dla dziecka

Krzesło przeznaczone dla dziecka, powinno być dopasowane do jego wzrostu. Wtedy będzie spełniało swoje zadanie, czyli będzie kształtować prawidłową postawę i pozwoli uniknąć wad kręgosłupa.

Dziecko w pozycji siedzącej powinno mieć zgięte kolana pod kątem 90 stopni oraz opierać stopy na podłodze. Wysokość siedziska również ma znaczenie. Dziecko 6-miesięczne powinno siedzieć na krzesełku o wysokości 13 cm, roczne na krzesełku o wysokości 17cm, 2-letnie – 25cm, 4-letnie – 30cm, 6-letnie – 36cm, 9-letnie – 40cm.

Przeczytaj też: http://pieknimlodzi.pl/krzesla-i-fotele-biurowe-dla-dziecka-jak-wybrac-odpowiednie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here