Kieszonki na sztućce

Elegancko przygotowane nakrycie stołu stanowi jedną z najważniejszych zasad przy organizowaniu imprez okolicznościowych bądź ważnych uroczystości rodzinnych. Dekoracje stołu dopełniać mogą atrakcyjne i przede wszystkim praktyczne kieszonki na sztućce. Oprócz tego, że wyglądają niezwykle elegancko, odpowiednio dobrane przykuwają uwagę swoim niebanalnym designem.

Jakie kieszonki na sztućce kupić?

Zarówno sklepy internetowe, jak i stacjonarne z dekoracyjnymi akcesoriami posiadają bogatą ofertę kieszonek na sztućce. Jednokolorowe, ozdobne, z napisami, ze wzorkami – jednym słowem jest w czym wybierać. Należy jednak pamiętać, że tego typu dekoracje powinny współgrać z innymi elementami wystroju oraz zastawy stołowej. Ostatnio szczególnie modne stały się te nawiązujące do klimatów rustykalnych czy vintage. Coraz większą popularnością cieszą się również kieszonki na sztućce utrzymane w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Szczególnie istotne jest dopasowanie tych dekoracji do okoliczności – inne bowiem kieszonki wybierzemy do ustrojenia stołu weselnego, a inne na niedzielny, rodzinny obiad.

Kieszonki na sztućce stanowią alternatywę dla standardowych papierowych serwetek. Po wyciągnięciu wszystkich sztućców z kieszonki znajdą one bowiem jeszcze jedne zastosowanie – posłużą spożywającym posiłek do wytarcia ust i rąk. Jest to zatem rozwiązanie praktyczne i ekologiczne.

Dopełnienie aranżacji stołu

Stół ozdobić można różnorodnymi dekoracjami – kwiatami, organzą, serwetkami bądź designerskimi dodatkami. Kieszonki na sztućce to bardzo prosty, ale również bardzo efektowny sposób na dopełnienie dekoracji na stole. Są to po prostu odpowiednie przegródki na nóż, widelec i łyżki. Oprócz tego, że mogą wyeksponować sztućce, zapewniają im również czystość. Dodatkowo pozwalają utrzymać porządek w zestawie. Kieszonki na sztućce dostępne w sklepach posiadają różnorodną kolorystykę, wzory oraz wykończenia po to, aby każdy klient, nawet ten najbardziej wymagający, mógł znaleźć odpowiedni produkt do swojej jadalni bądź restauracji. Dzięki temu cała dekoracja stołu, wraz z obrusem i innymi dodatkami, będzie prezentowała się niezwykle spójnie, harmonijnie i nie zaburzy całej aranżacji wystroju.

Kieszonki na sztućce najczęściej sprzedawane są w zestawach – mniejszych bądź większych. Jeśli potrzebujemy ich do jadalnego stołu w naszym domu, w zupełności wystarczy komplet 25 sztuk. W przypadku zamówień do restauracji bądź sal na przyjęcia, warto wybrać większe zestawy, na przykład te po 500 sztuk. Najważniejsze, o czym trzeba pamiętać przy wyborze kieszonek na sztućce, to właściwe dopasowanie ich do pozostałych elementów dekoracyjnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here