gdzie wyjechać na wakacje w 2021 roku
fot. Pexels. com

Mimo iż pandemia trwa w najlepsze, jesteśmy tak zmęczeni obecną sytuacją, że w te wakacje duża liczba osób zdecyduje się wyjechać do jednego z zagranicznych europejskich państw, nawet kosztem odbycia kwarantanny. Gdzie warto pojechać na urlop w 2021 roku? 

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/najlepsze-kierunki-na-urlop/

Europejskie miejsca z ciepłym klimatem

Z racji tego, że mieszkamy w kraju, w którym panuje umiarkowany klimat, gdzie w wakacje temperatura często nie przekracza 20 stopni, duża część z nas chciałaby wypocząć w państwie, które oferuje nie tylko ciekawe turystycznie atrakcje, ale również wysokie temperatury. Do których europejskich ciepłych miejsc warto się wybrać?

  • Rzym – to najstarsze europejskie państwo oferuje nie tylko podróż po wiekowych zabytkach, ale również zapewnia słoneczną pogodę. To tutaj możemy zwiedzić historyczne budowle takie jak koloseum, rzymski panteon czy ruiny Forum Romanum. Stąd również niedaleko do najmniejszego państwa w Europie – Watykanu – do którego możemy się udać przy okazji spaceru po rzymskich uliczkach. 
  • Barcelona – to jeden z ulubionych kierunków podróży Polaków. Miasto przyciąga do siebie przepysznym jedzeniem i zabytkami m.in. wyjątkową świątynią Sagrada Familia, kolorowym parkiem Guell z najsławniejszą ławką na świecie, muzeum wybitnego malarza Pabla Picassa czy stadionem Camp Nou, na którym rozgrywa mecze jeden z najsłynniejszych klubów piłkarskich – FC Barcelona.
  • Greckie miasta i wyspy – Grecja także ma wiele do zaoferowania – starożytne zabytki, przepiękne wiekowe wioski i malownicze wybrzeża.

Popularne europejskie miasta

Osoby, którym zależy przede wszystkim na odkrywaniu pięknych zabytków, a nie przepadają za gorącem, proponujemy się wybrać do następujących europejskich miast:

  • Paryż – miasto miłości, które ma wiele do zaoferowania. Dzięki dobrze rozwiniętym liniom metra już w jeden dzień można zobaczyć największe atrakcje Paryża, takie jak: wieża Eiffla, Łuk Triumfalny czy bazylika Sacré-Cœur. Warto także poświęcić cały dzień na zwiedzanie największego muzeum na świecie – Luwru – lub wybrać się z rodziną do niedaleko położonego Disneylandu.
  • Praga – stolica Czech przez swoją architekturę i położenie nad rzeką często jest nazywane „Paryżem wschodu”. Miasto słynie z wielu pięknych mostów – najpopularniejszy z nich, Most Karola, mierzy aż pół kilometra. Podczas zwiedzania nie można pominąć także historycznego Zamku Praskiego.

Zobacz także: http://pieknimlodzi.pl/wakacje-2021-urlop-w-magicznej-tajlandii/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here