jak zrobić dziecko

Wiele osób czy to samotnych, czy żyjących w małżeństwie lub w związkach nieformalnych zastanawia się nad tym, jak zrobić dziecko. Temat wydaje się stary jak świat. Rozmnażanie, czy to u ludzi czy u zwierząt, jest podstawą przedłużenia gatunku.

Jednak czy wiesz, jak zrobić dziecko?

Niby sprawa jest prosta. Wystarczy kobieta i mężczyzna, komórka jajowa i plemnik. Rzeczywistość jest jednak bardziej skomplikowana. Pierwszym sposobem na to jak zrobić dziecko, jest wpadka. Nie bójmy się tego powiedzieć. Bardzo dużo dzieci rodzi się z wpadki. Rodzicie dziecka są wtedy zaskoczeni, bo przecież nie robili nic szczególnego aby dziecko począć. Oczywiście nie robili nic poza stosunkiem płciowym.

Jednak czy wiesz, jak zrobić dziecko?Drugi sposób na to jak zrobić dziecko to sposób zaplanowany. I wtedy właśnie zaczynają się schody. Bo jak ktoś chce mieć dziecko to akurat coś się dzieje, że nie może. Poczęcie dziecka zaczyna się od zmiany diety i złych nawyków żywieniowych. Wybiera się dietę bogatą w żelazo, białko odpowiednią ilość węglowodanów, i witaminy. Ważne jest rozpoczęcie przyjmowania kwasu foliowego. Przynajmniej pół roku przed planowaną ciążą. Kwas foliowy powinny przyjmować kobiety, natomiast mężczyźni mogą sięgnąć po selen. Należy poznać swój organizm i tu ukłon do kobiet. Musisz wiedzieć kiedy następuje owulacja i kiedy masz dni płodne. Wtedy już prawie będziesz wiedziała jak począć dziecko.

Do ustalenia tego, kiedy masz owulację, możesz wykorzystać dostępne na rynku testy owulacyjne

Testy nie są drogie ale mogą być pomocne. W opakowaniu jest ich przeważnie pięć i należy ich używać w okolicach 14 dnia cyklu. Początek cyklu liczy się zawsze od pierwszego dnia miesiączki. Można też mierzyć temperaturę, obserwować śluz lub szyjkę macicy. Temperatura w pierwszej połowie cyklu, czyli przed owulacją jest zazwyczaj niższa niż w drugiej połowie cyklu. Poznanie swojego organizmu, z całą pewnością pomoże na zdobycie wiedzy jak zrobić dziecko i kiedy. Mężczyzna powinien natomiast zadbać o jakość nasienia. Ważne jest aby ojciec dziecka tez zdrowo się odżywiał. Dzięki temu jego plemniki będą silne i gibkie i umożliwią zapłodnienie komórki jajowej.

Jeżeli już będziecie wiedzieć kiedy zbliża się owulacja, to możecie przystąpić do działania. Pamiętajcie że sex ma dać wam przyjemność. Nie stresujcie się, bo na pewno nie pomoże to w poczęciu. Mam nadzieje że już wiesz jak zrobić dziecko, więc do dzieła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here