Jak zrobić dewolaje?

Restauracja czy domowy obiad? Zdania są podzielone. Jedni wolą stołować się w restauracji inni jadać obiady domowe, zrobione przez siebie lub bliskich. Niektórzy uważają, że gotowanie jest zajęciem trudnym, a przygotowywanie posiłków jest czasochłonne i nudne. Jednak wiele osób ma zmysł do gotowania i chęci aby przyrządzać nowe dania. Wiele osób gotuje dla siebie, a jeszcze większą przyjemnością jest gotowanie dla kogoś. Na twarzy kucharza pojawia się wielki uśmiech, gdy jego dania są chwalone przez innych. Różni ludzie specjalizują się w różnych rodzajach dań. Jedni wolą potrawy mięsne inni warzywne. Jeszcze inni czują się dobrze w wypiekaniu. Kucharze amatorzy z zapałem poznają nowe przepisy i tajniki wielu kuchni świata.

W wielu restauracjach możemy spotkać się z potrawą jaką jest dewolaj. Kotlet, który w środku posiada nadzienie. W różnych miejscach możemy zauważyć różnorodność farszu. Jednak głównym składnikiem znajdującym się we wnętrzu kotleta jest masło czosnkowe, które rozpływa się po przekrojeniu potrawy. Warto we własnej kuchni przyrządzić takie danie. Nie każdy jednak wie, jak zrobić dewolaje.

Jak zrobić dewolaje?

Jak zrobić dewolaje?Nie ma się co obawiać. Przepis jest bardzo prosty. Każdy, nawet początkujący kucharz powinien sobie z nim poradzić. Do potrawy potrzebujemy duże filety z piersi kurczaka lub indyka, które rozbijamy na grubość niecałego centymetra. Tak ubite mięso przyprawiamy solą i pieprzem. Następnie smarujemy jedną stronę masłem czosnkowym, pozostawiając troszkę więcej na środku płata. Jeśli chcemy zmodyfikować przepis – na kotlet kładziemy także plasterki żółtego sera oraz pokrojone pieczarki. Farsz układamy po środku fileta tak, aby jego brzegi były puste. Gdy mamy przygotowany środek, zawijamy kotleta w roladę. By tak zawinięty dewolaj nie rozleciał się, spinamy mięso wykałaczkami. Tak przygotowane mięso obtaczamy w rozbitych jajkach, mące oraz bułce tartej. Następnie wkładamy do dobrze nagrzanego, głębokiego oleju. Potrawa przygotowana w ten sposób, będzie po usmażeniu posiadała chrupiącą skórkę, a mięso będzie w środku miękkie i wilgotne. Devolaja można podawać z ziemniakami, frytkami lub pieczonymi ziemniaczkami. Potrawę uzupełnić surówką. Można także pokusić się o sos tzatziki. Potrawa przyrządzona w ten sposób na pewno zaspokoi podniebienie niejednego człowieka i podbije serca wielu smakoszy. Najlepiej smakuje zrobiona we własnym domu, a do przygotowania jej nie potrzeba wielu umiejętności i czasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here