Zakupy internetowe, przesyłanie sobie prezentów albo zapomnianych rzeczy z domu. Wysyłka paczki jest bardzo powszechna, od dawna nie mamy samych listów, a wielkich gabarytów nie musimy dostarczać sami do celu. Istnieje wiele instytucji i punktów, które chętnie wykonają to dla nas. Więc każdy, kto się zastanawia jak wysłać paczkę, może teraz być spokojny, bo rozwiązań jest wiele.

Jak wysłać paczkę?

jak wysłać paczkęMożemy skorzystać ze zwykłej poczty polskiej i wysłać paczkę w rożnych opcjach. Do wyboru mamy przesyłkę ekonomiczną, która potrafi jechać do odbiorcy nawet tydzień. W dodatku kwota do zapłaty może się różnić ze względu na gabaryty paczki. Więc koniecznie paczkę wcześniej mierzymy i ważymy, o to będą nas pytać przy okienku. Musimy też podać co znajduje się w paczce i jaką ma to mniej więcej wartość finansową. W dodatku aby dobrze zabezpieczyć przesyłkę, musimy ją szczelnie zakleić, jeśli nie jesteśmy w stanie tego zrobić sami, taka placówka może nam pomóc zapakować paczkę, za dodatkową opłatą. Oczywiście do przesyłki potrzebny jest odbiorca, którego dane podajemy, następnie adresat, czyli my. Płacimy i paczka wysyłana, dostajemy potwierdzenie wysłania i możemy często paczkę monitorować w internecie aby wiedzieć, gdzie się aktualnie znajduje. Następną placówką, która wyśle nam paczkę są standardowo kurierzy, tutaj postępowanie jest praktycznie takie samo, z dodatkową opcją zamówienia kuriera do domu, więc my nie musimy się fatygować wyjściem. Dane wypleniamy w internecie, kuriera w ten sam sposób zamawiamy, generuje nam się kod, który musimy nakleić na paczkę. Odwiedza nas Pan kurier, zabiera paczkę i tutaj znowu paczkę możemy monitorować.

Paczkomaty

Istnieją tez paczkomaty, które obecnie stają się bardzo popularne. Należy koniecznie pamiętać tutaj dokładnie wymiary paczki oraz jej wagę, bo będzie to potrzebne do wygenerowaniu kodu, przy podaniu złych wymiarów, nie będziemy mieli możliwości wysłania paczki, bo nie zmieści nam się do szafki. Tak sprawa wygląda tak, że często w centrach miastach stoi sobie paczkomat, który ma bardzo dużo szafek, a na środku monitor. Tam wpisujemy nasze dane i skanujemy kod QR, otwiera nam się odpowiednio wybrana przez system szafka i wkładamy tam naszą paczkę. Ważne aby oznaczyć jeśli mamy tam szkło lub inne przedmioty, które trzeba odpowiednio przewozić. Szafkę następnie szczelnie zamykamy i koniec przygody z wysyłaniem. Następnie tutaj też śledzimy paczkę i dokładnie widzimy kiedy znajduje się u odbiorcy.

Newralgiczne terminy

Jeśli wysyłamy paczkę i chcemy, aby możliwe szybko dotarła do naszego adresata, to musimy mieć na uwadze okres przedświąteczny. Wówczas zmaga się zdecydowanie ilość wysyłanych paczek. Ma to związek oczywiście z szałem przedświątecznym i kupowaniem prezentów. Nie jest tajemnicą, że co raz częściej dokonujemy tego właśnie w internecie. Tak jest po prostu znacznie wygodniej, a niekiedy również taniej. Do tego dochodzi możliwość darmowych zwrotów, które oferowane są prze co raz większą grupę sklepów internetowych. Dlatego właśnie grudzień jest dość newralgicznym miesiącem i często terminy doręczania paczek mogą się rozciągać. Musisz więc mieć to na uwadze. Jeśli chcesz, aby paczka dotarła do adresata przed świętami, musisz wziąć poprawkę na właśnie te opóźnienia i nadać ją odpowiednio wcześniej.

Masowe wysyłanie paczek

jak wysłać paczkęZałóżmy jednak, że prowadzisz sklep internetowy i masz sporo zamówień każdego dnia. Jak wówczas wysłać paczki do klientów, którzy zrobili zakupy w twoim sklepie. Transportowanie paczek do urzędu pocztowego i nadawanie ich każdej po kolei wydaje się zajęciem trudnym do wykonania i znacznie czasochłonnym. Jakie więc mamy tutaj rozwiązanie? Dobrą opcją jest podpisanie umowy z firmą kurierską na masowe nadawanie paczek. Warto zapoznać się z kilkoma ofertami od różnych firm. Różnice mogą być znaczne. Jednak firma będzie chciała opłaty w zależności od ilości nadawanych paczek, inna zaś może pobierać opłatę za każdy podjazd samochodu po paczki.

Nie mniej bez względu na to, którą ofertę wybierzesz, zniknie ci problem nadawania paczek. Wówczas bowiem kurier przyjedzie do ciebie i zabierze wcześniej przygotowane paczki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie musisz bowiem tracić czasu na dostarczenie paczek do urzędu pocztowego. Wystarczy, że paczki odpowiednio przygotujesz do wysyłki, nakleisz nalepki adresowe i zabezpieczysz przesyłki. Resztą zajmie się już firma kurierska. Czy opłaty za tego typu usługę są wysokie? Wydaje się, że nie. Zasada jest natomiast taka: im więcej paczek nadajesz, tym mniejszy jest koszt wysłania jednej paczki. Niewątpliwie największą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nie tracisz niepotrzebnie czasu na rzeczy, które nie są meritum twojego biznesu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here