Sposób na to jak szybko zajść w ciążę jest dość prosty. Natomiast przed samym zajściem w ciąże, trzeba spełnić szereg czynników.

Jak szybko zajść w ciążę?

Jak szybko zajść w ciążęPrzede wszystkim trzeba być pewnym tego, czy oboje partnerów jest płodnych. Jeśli mamy co do tego wątpliwości, albo są ku temu przesłanki takie jak wcześniej przebyte choroby lub problemy z erekcją albo z cyklem miesiączkowym, należy te czynniki wykluczyć po przez konsultację z odpowiednim lekarzem specjalistą. Natomiast, jeśli wykluczymy te wszystkie czynniki, możemy przystąpić do kolejnego punktu na naszej liście ewentualnych problemów z płodnością. O ile określenie medycznej zdolności rozrodczej jest dość proste, wystarczy się przebadać, o tyle ewentualne kwestie psychiczne są bardziej skomplikowane. Nie od dzisiaj wiadomo, że na płodność wpływa stres, zmartwienia, nieregularny sen czy ogólnie kiepskie samopoczucie. Jeśli w danej chwili kobieta jest przepracowana, niewyspana, zmęczona i zestresowana, to zajście w ciąże może być bardzo utrudnione lub nawet i niemożliwe.

Skuteczność aktu płciowego

Aby akt płciowy był skuteczny i doszło do zapłodnienia, potrzebujemy komfortu i spokoju ducha. Stare porzekadło mówi, że dzieci często robi się na wakacjach. nie jest to wbrew pozorom pozbawione przesłanek medycznych. Otóż na wakacjach zazwyczaj jesteśmy wypoczęci, odstresowani i po prostu pełni energii. To sprzyjające czynniki które zdecydowanie poprawiają płodność. Pozostaje jeszcze kwestia czysto techniczna, związana z cyklem miesiączki. Żeby zapłodnienie było skuteczne, musimy zaplanować stosunek płciowy zgodnie z naszym cyklem menstruacyjnym. W przeciwnym wypadku ciąża jest niemożliwa. Jeśli zadbamy o wszystkie powyższe aspekty, wszystko powinno iść po naszej myśli. sposób na to jak szybko zajść w ciążę, jak już wspomniałem na początku jest prosty. Wystarczy w odpowiednim czasie, określonym przez cykl menstruacyjny próbować. Pomocne może również okazać się stosowanie odpowiedniej techniki poprawiającej szanse na zapłodnienie. Jeśli pragniemy szybko zajść w ciążę, dobrze jest kochać się w takiej pozycji, by kobieta leżąc na brzuchu miała lekko podniesione biodra. Wystarczy w tym celu odłożyć pod biodra poduszkę. Po odbytym stosunku nie należy od razu zmieniać pozycji i iść się umyć, lecz pozostać w miejscu mniej więcej przez 15 minut. Taka pozycja po odbytym stosunku umożliwia lepszą penetrację macicy przez plemniki i zwiększa szansę na zapłodnienie komórki jajowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here