Długie włosy są dla wielu osób synonimem atrakcyjności. Nawet jeśli włosy nie są szczególnie piękne i gęste, wyglądają dużo lepiej jeśli są długie – mogą dodać uroku każdej kobiecie i same w sobie zwracają uwagę swoją długością. Ponieważ jednak na ogół włosy rosną dość wolno, trzeba wykazać się nie lada cierpliwością jeśli chce się zapuścić je do znacznej długości – większość dziewczyn i młodych kobiet marzy, by mieć włosy do pasa, głównie startując z długości do ramion. Warto przy tym wiedzieć, że włosy mają określony cykl życia i gdy już się „zestarzeją”, wypadają. Może się więc okazać, że gdy rosną wolno, nie uda im się urosnąć do wymaganej długości nim ich cykl życia przeminie. Z tego powodu wiele kobiet nie jest w stanie osiągnąć oczekiwanej długości. Kiedy chce się to zmienić, trzeba dowiedzieć się, jak przyspieszyć porost włosów. Jakie są na to sposoby? Jak zdać o włosy?

Jak przyspieszyć porost włosów?

jak przyspieszyć porost włosówSposobów na to jest wiele, ale trzeba wykazać się cierpliwością w ich stosowaniu, zapobiegliwością, a także nieraz poświęcić na to pewne środki finansowe. Jeśli ktoś jest gotów ponieść większe wydatki, może znaleźć w sprzedaży wysoko zaawansowane środki na porost włosów. Rzecz jasna, na pewno kosztowne ampułki znanej firmy o bogatym, opatentowanym składzie pomogą bardziej niż szampon czy wcierka z drogerii za kilkanaście złotych. Jednocześnie jednak nie można spodziewać się, że pierwszy zastosowany środek od razu przyniesie spektakularne efekty, nawet jeśli ma bardzo optymistyczne recenzje w internecie. Na każdego działa co innego, a poza tym wiele czynników ma wpływ na porost włosów. Jeśli systematycznie szkodzi się cebulkom, na przykład farbując włosy agresywnym środkiem, nakładanym także na skórę głowy, włosy mogą rosnąć wolniej.

To samo dotyczy diety – jest ona bardzo ważna, gdyż mieszki włosowe muszą mieć z czego produkować włosy. Jeśli organizm nie dostaje składników potrzebnych włosom, tj. biotyny, witamin z grupy B czy cynku, porost włosów także będzie mniejszy i niewiele zmieni stosowanie nawet najlepszych środków do użytku zewnętrznego. Najlepiej będzie więc zastosować kurację składającą się z kilku elementów. Ważne przy tym będą działania od wewnątrz, czyli zmiana diety na lepszą dla włosów bądź stosowanie suplementów diety bogatych w składniki potrzebne włosom – na rynku można znaleźć ich duży wybór. Ponadto najlepiej na porost włosów działają środki przeznaczone do wcierania w skórę głowy, czyli wszelkie toniki i ampułki.

Łysienie u mężczyzn

Przyspieszenie porostu włosów i ich zagęszczenie to również problem z jakim zmaga się wielu mężczyzn. Nie wszyscy chcą taki stan rzeczy zaakceptować i często używają specjalnych szamponów na porost włosów. Stosowanie tego rodzaju specyfików może przynieść pożądane efekty. Warunkiem koniecznym jest jednak w tym wypadku regularność ich stosowania. W przeciwnym razie będziemy tylko mocno rozczarowani. Czy jednak tylko walka z łysieniem jest jedynym wyjściem z tej sytuacji? Wydaje się, że ostatnimi czasy mamy do czynienia z modą na wygolone głowy. Dotyczy to zwłaszcza łysiejących mężczyzn. Zamiast nosić na głowie ledwie pozostałości po bujnej czuprynie wolą ogolić się na łyso. To z pewnością wygląda znacznie estetyczniej. Mimo wszystko wśród wielu mężczyzn nadal jest silny opór przed tego rodzaju fryzurą. Nie wszystkich paniom tez ogoleni na łyso mężczyźni się podobają. Wydaje się jednak, że w przypadku sporej łysiny, golenie głowy całkiem na łyso jest najlepszym wyjściem z sytuacji.

Długie włosy

jak przyspieszyć porost włosówNiemniej jednak długie włosy są cały czas modne zarówno pośród kobiet jak i mężczyzn. Niestety nie wszyscy panowie z równą uwagą co panie dbają o swoje włosy. Dlatego tak często panowie z długimi włosami zmagają się z rozdwojonymi końcówkami, przetłuszczeniem włosów, czy też nadmiernym wypadaniem. Należy pamiętać, że długie włosy wymagają codziennej, systematycznej i precyzyjnej pielęgnacji. Codzienne mycie i rozczesywanie choć jest niezwykle czasochłonne, to jednak jest warunkiem koniecznym utrzymania odpowiedniej estetyki włosów. Warto też stosować specjalistyczne kosmetyki do włosów. Samo ich mycie absolutnie nie wystarczy. Konieczna będzie również odpowiednia pielęgnacja włosów, ich nawilżanie i przycinanie. Zwłaszcza dotyczy to włosów, które regularnie farbujemy. Warto często odwiedzać fryzjera, który udzieli nam wszelkich cennych porad w zakresie pielęgnacji włosów. Dobrze jest również poszukać wiedzy w tym zakresie na forach internetowych. Warto również odwiedzać blogi znanych stylistów. Znajdziemy tam mnóstwo cennych porad. Dzięki temu będziemy w stanie w odpowiedni sposób zadbać o swoje włosy. Dzięki temu będą piękne i zdrowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here