Ekogroszek workowany – czym się kierować przy jego wyborze?

0
835

Niemal każdy właściciel domu doskonale wie, że jego ogrzanie zimną łączy się z niemałym wydatkiem. Nie może zatem dziwić, że właściciele domów szukają skutecznych sposób na obniżenie kosztów ogrzewania. Jednym z takich sposób jest stosowanie ekogroszku workowanego. Jest to paliwo, które cieszy się rosnącą popularnością. Warto zatem wiedzieć, jakie zalety ma ekogroszek i dlaczego warto postawić na to rozwiązanie.

Właściwości ekogroszku workowanego

Ekogroszek workowany charakteryzuje się tym, że sprzedawany jest w opakowaniach. Przykładem może być tu ekogroszek Ultra Sztygar, który sprzedawany jest w pojemności 25 kg. Poza sposobem sprzedaży, ekogroszek workowy posiada takie same właściwości, jak ekogroszek sprzedawany luzem. Jest to paliwo produkowane z węgla brunatnego oraz kamiennego. Jednak znacznie różni się od innych rodzajów paliwa. Nie emituje bowiem szkodliwych substancji podczas spalania. Mowa tu o dwutlenku węgla, dioksynach, dymie oraz tlenkach siarki. Jest zatem bezpieczny dla środowiska. Ekogroszek sprzedawany jest w formie ziaren o gramaturze od 5 do 31 mm. Cena ekogroszku na rynku może być różna. W przypadku wspomnianego produktu Ultra Sztygat to cena ok. 25 zł za opakowanie o pojemności 25 kg.

Zalety ekogroszku workowanego

Popularność ekogroszku workowanego bierze się m.in. z tego, iż paliwo to ma wiele zalet. Jedną z nich jest to, że jest bezpieczny dla środowiska. Dziś, kiedy smog jest jednym z największych problemów w wielu miastach, ekogroszek wydaje się idealnym rozwiązaniem. Przy spalaniu ekogroszku emisja substancji szkodliwych ograniczona jest to minimum. Ekogroszek workowy ma jednak i inne zalety. To m.in. duży komfort użytkowania tego paliwa. Przede wszystkim nie trzeba w tym przypadku pilnować procesu spalania. Ekogroszek stosowany może być w piecach, które są specjalnie dostosowane do tego paliwa. To piece, w których spalanie odbywa się automatycznie. Wspomnieć trzeba także o wydajności ekogroszku. Dzięki temu, że spala się znacznie dłużej, to wystarcza także na znacznie dłuży okres. Dodatkowo cena ekogroszku nie jest wysoka.

Wybór ekogroszku workowanego

Przy wyborze ekogroszku workowanego bardzo ważna jest jego kaloryczność oraz zawartość popiołu, siarki i wody. Im mniej tych substancji, tym wyższa jakość paliwa. Od tego uzależniona jest także oczywiście cena ekogroszku. Zawartość popiołu ma także wpływ na częstotliwość czyszczenia kotła. Im jest go więcej, tym kocioł musi być czyszczony częściej. To znacznie zmniejsza komfort korzystania z pieca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here