Co powinniśmy wiedzieć na temat lamp energooszczędnych CFL

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się lampy energooszczędne CFL. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, biorąc pod uwagę, jak wiele zalet niesie ze sobą tego typu rozwiązanie. Czym dokładnie są lampy energooszczędne CFL? Dlaczego warto z nich skorzystać i jakie mają zalety? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co to są lampy energooszczędne CFL?

Lampy CFL to pewna grupa produktów, która charakteryzuje się tym, że oświetla pomieszczenia uprawowe. Cieszą się one coraz większą popularnością, ze względu na nietypowe i niespotykane wcześniej właściwości. Tego typu produkty zalecane są przede wszystkim do pomieszczeń o nieco mniejszych gabarytach, a także do namiotów ogrodniczych. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że żarówki energooszczędne CFL wyróżniają się spośród pozostałych niewielką ceną, co wiąże się bezpośrednio z tym, że pobierają niewielką ilość energii. Jest to cecha szczególnie ważna dla długich, wielomiesięcznych upraw. Ich moc jest w pełni satysfakcjonująca, bowiem niektóre egzemplarze są w stanie wytworzyć wartość nawet 250 W. Ze względu na stosunkowo niską zdolność do nagrzewania się, mogą one zostać wykorzystane w niewielkich namiotach.

Jakie zalety niosą ze sobą lampy CFL?

Lampa CFL, powszechnie znana jako energooszczędna świetlówka, to w praktyce lampa fluorescencyjna, która wyróżnia się spośród pozostałych nietypowym kształtem. Jest ona podobna do spirali czy też litery U, w zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy. Na rynku elektrycznym znaleźć możemy wiele różnych świetlówek, które mogą różnić się od siebie zarówno wielkością, jak i mocą emitowanego światła. W konsekwencji możliwe jest ich dobranie w zależności od wielkości pomieszczenia. Jakie zalety mają więc lampy CFL? Przede wszystkim emisja ciepła jest stosunkowo niska, a zakres mocy żarówek jest dość zróżnicowany. Dodatkowo wytwarzane światło cechuje się znacznie większą intensywnością niż inne żarówki, które mają podobne zapotrzebowanie energetyczne. Warto również wspomnieć o tym, że żarówki CLF wyróżniają się ponadprzeciętną żywotnością, co jest niezwykle istotną kwestią, tym bardziej przy regularnych, kilkugodzinnych okresach świecenia. Napięcie sieci energetycznej nie ma większego wpływu na świecenie się produktu. Co ciekawe, możemy wybrać różne spektrum światła. To od nas zależy czy zdecydujemy się na barwy ciepłe, neutralne czy też chłodne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here