Co zawiera projekt domu

Dlaczego średni czas projektowania budynku mieszkalnego wynosi nawet trzy miesiące? Ponieważ to bardzo obszerny zbiór danych, w którym zawartych jest mnóstwo informacji technicznych i konstrukcyjnych dotyczących budynku. Czy wiesz, jakie informacje znajdują się w każdej dokumentacji? Oto najważniejsze dane.

Najpierw powstaje pomysł, a następnie opracowanie. Tak mniej więcej przebiega proces projektowania architektonicznego, w którym trzeba uwzględnić mnóstwo informacji dotyczących budowy domu, a także jego konstrukcji.

plan domu

Opracowanie architektoniczne, czyli najważniejszy dokument na budowie!

Od projektu zależy wszystko: wygląd domu, jego praktyczne użytkowanie oraz funkcjonalność wszystkich pomieszczeń. Nic dziwnego, że na standardowy etap projektowania przeznacza się nawet kilka miesięcy. Koncepcja musi przecież uwzględniać nie tylko pomysły inwestorów, ale także skrupulatnie przestrzegać wszystkich przepisów budowlanych. Te z kolei potrafią w niektórych przypadkach, być wyjątkowo skomplikowane.

Opracowanie architektoniczne to nie tylko zbiór danych o inwestycji. To przede wszystkim dokument,  który będzie niezbędny na budowie, od momentu wyznaczania fundamentów przez geodetę, aż po wykończenie. Każda ekipa wykończeniowa, wchodząca po sobie kolejno na budowę ma obowiązek przestrzegania wszystkich zaleceń architektonicznych. Kierownik budowy ma zaś sprawować nadzór nad wszystkimi pracami. Tylko przy takiej współpracy nadzór budowlany odbierze nam budynek na zakończenie budowy domu.

Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak przebiega proces projektowania i tworzenia dokumentacji? Zajrzyj na stronę pracowni

Tanie gotowe projekty małych domów jednorodzinnych z poddaszem – Domowe Klimaty

Projekt budowlany, dlaczego tak ważny?

Przede wszystkim w koncepcji tego opracowania są rozpisane wszystkie niezbędne do zastosowania materiały. To tutaj znajdują się także wskazówki dla murarzu, dekarza, czy elektryka bądź hydraulika. Bez takiego opracowania na budowie tworzyłby się chaos, a kolejne ekipy budowlane wprowadzały samowolę. Jak natomiast wiadomo, bez jasno wytyczonych zasad szybko doszłoby do błędów konstrukcyjnych, których konsekwencje ponosiliby inwestorzy, jeszcze przez długie lata. Pytanie, jaki projekt domu, wybrać, by uwzględniał wszystkie nasze potrzeby oraz plany na przyszłość? Wskazówkę znajdziecie tutaj: Kluczowe kwestie wyboru optymalnego projektu domu parterowego taniego w budowie

 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here