Jak się ubrać na studniówkę?

0
1777

Chociaż ze strojem studniówkowym kojarzona jest najczęściej czerwona podwiązka na studniówkę, warto wiedzieć, że ten outfit ma zdecydowanie więcej, obowiązkowych elementów. Jak się ubrać na studniówkę? Co zrobić, aby wyglądać efektownie? O czym nie można zapomnieć?

Po pierwsze stylowa sukienka

Pierwszym i podstawowym elementem studniówkowego ubioru jest elegancka sukienka. Niestety maturzystki mają często tendencję do przesadzania. Zakładają długie balowe suknie, z którymi potem walczą w tańcu. Wydają majątek na tę jedną sukienkę, która nie pasuje do żadnej innej okazji. A ich rodzice niestety godzą się na to, bo „to przecież taki szczególny dzień”. Pamiętaj o tym, aby wybrać sukienkę, która podkreśli Twoje atuty, ale jednocześnie będzie stonowana i dziewczęca. Nie możesz zapominać, że jednak jesteś w szkole i pewien poziom ekstrawagancji już nie wchodzi w grę. Sukienka nie może być też zbyt wyzywająca. Pamiętaj, że czerwona podwiązka na studniówkę nie powinna być widoczna przez cały czas. Zachowaj odpowiednią długość sukienki.

Po drugie kolor stylizacji

W kontekście sukienki warto jeszcze wspomnieć o kolorze sukienki. Jeżeli szkoła nie narzuca jakichś restrykcji w tym zakresie, możesz wybrać niemal wszystko. W zeszłym roku na przykład dominowała czerwień i grafit. Nie wiadomo jednak jeszcze, co będzie na topie w tym sezonie. Pamiętaj o tym, żeby nie przesadzić. Na pewno z koleżankami zrobicie sobie zdjęcie, na którym widoczna jest czerwona podwiązka na studniówkę. Wybierz zatem kolor sukienki, który nie będzie się „gryzł” z tym odcieniem.

Po trzecie wygodne buty

Oczywiście musisz postawić na eleganckie buty, które będą pasowały do Twojej sukienki. Miej jednak na uwadze to, że studniówka jest przede wszystkim czasem świętowania i dobrej zabawy. Twoje buty powinny więc być maksymalnie wygodne, aby nie ograniczać Ci ruchów. Jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie na wysokim obcasie, zrezygnuj z wysokich butów albo przynajmniej weź ze sobą baleriny na przebranie.

Po czwarte czerwona podwiązka na studniówkę

No i nie można zapominać o obligatoryjnym elemencie stroju studniówkowego, czyli czerwonej podwiązce. To dość nietypowy gadżet, więc pewnie nie znajdziesz go w pierwszym, lepszym sklepie. Na pewno warto przejrzeć ofertę sklepów internetowych. Tam bowiem wybór jest najszerszy. Zwróć uwagę na wymiary podwiązki, aby nie uciskała Cię zbyt mocno, ale też nie była zbyt luźna. Czy takie akcesoria są drogie? Wcale nie – czerwona podwiązka na studniówkę kosztuje co najwyżej kilka złotych.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here