Wyposażenie garażu

Wyposażenie garażu bywa trudnym zadaniem. Dlatego należy się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy odpowiednio zaplanować wykorzystanie całej dostępnej w garażu przestrzeni. Warto też poświęcić trochę czasu na znalezienie praktycznych rozwiązań, które zwiększą funkcjonalność tego pomieszczenia. Bardzo ważne jest również stworzenie listy niezbędnego wyposażenia. Poniżej znajdziecie kilka przydatnych informacji, które pomogą wam uniknąć najczęstszych błędów przy urządzaniu garażu.

Zadania garażu

Planowanie należy rozpocząć od jasnego określenia jakie funkcje ma spełniać nasz przydomowy garaż. Nie jest to tak oczywiste jakby się mogło wydawać, ponieważ obecnie garaż to nie tylko pomieszczenie, w którym parkuje się samochód. Może znajdować się w nim również na przykład warsztat lub magazyn.

Miejsce parkingowe

Pierwotną funkcją garażu było zabezpieczenie auta przed kradzieżą oraz czynnikami zewnętrznymi takimi jak deszcz czy mróz. W celu poprawy komfortu warto w fazie planowania warto wygospodarować większą przestrzeń po bokach. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie można zarówno wsiąść do auta jak i opuścić zaparkowany pojazd. Te kilka metrów przestrzeni może znacznie poprawić nasz komfort korzystania z garażu.

Przydomowy warsztat

Jeśli zamierzamy wykonywać samodzielnie proste naprawy samochodu, warto urządzić w garażu niewielki i funkcjonalny warsztat. W tym celu wystarczy zamontować stół warsztatowy oraz wykorzystać np. pojemne i praktyczne regały sklepowe do przechowywania narzędzi, części zamiennych i pozostałego sprzętu. Dobrym pomysłem może być zakup specjalnego wózka warsztatowego wyposażonego w kółka. Jest to nie tylko idealne miejsce do składowania najczęściej używanych narzędzi ale również praktyczne i mobilne stanowisko pracy.

Magazyn domowy

Garaż bardzo często pełni również funkcję domowego składziku. Nie ma w tym niczego złego. Jednak trzeba się do tego dobrze przygotować. Jeśli chcemy składować w garażu nieużywane obecnie przedmioty, musimy na ten cel wyznaczyć jasno określoną przestrzeń. W przeciwnym wypadku w garażu bardzo szybko zapanuje bałagan. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie kilku metalowych i pojemnych regałów. Powinny być one szczególnie wytrzymałe i trwałe by można na nich składować nie tylko starą odzież ale również na przykład narzędzia ogrodowe, sprzęt narciarski oraz zimowe opony. W garażu każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce. Należy za wszelką cenę unikać odkładania przedmiotów na podłogę, ponieważ ogranicza to dostępną przestrzeń roboczą i stwarza niepotrzebne zagrożenie . 

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here