Stres odbija się negatywnie na naszym wyglądzie

Stres działa negatywnie, o tym wie już chyba każdy.Dodatkowo stres odbija się negatywnie na naszym wyglądzie. Stres jest napięciem psychicznym jak i fizycznym. Ma ono negatywny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale także wygląd. Jeśli stres występuje w niewielkich dawkach jest całkowicie bezpieczny. Niestety zbyt wysoki, może okazać się bardzo zły dla naszego zdrowia. Stres pojawia się w sferze emocjonalnej. Podczas gdy odczuwamy negatywne emocje, jesteśmy zagubieni. Podwyższony poziom hormony stresu sprawia, że w naszym organizmie zachodzą poważne zmiany. Nie tylko czujemy się gorzej, ale także wyglądamy gorzej.

Co zmienia się w naszym wyglądzie pod wpływem stresu?

Pod wpływem stresu tworzą się cienie oraz worki pod oczami. Stres i bardzo często mała ilość snu przyczyniają się do powstawania cieni i worków. Także wszelkie problemy w tym rodzinne oraz zawodowe mogą się przyczynić do powstawania zmian skórnych na naszej skórze. Dodatkowo pojawi się sucha skóra. Napięcie w wyniku, którego pojawia się stres, może powodować odwodnienie naszego ciała. Dlatego właśnie zamiast dużej ilości kawy, należy wybierać wodę mineralną niegazowaną. W ten sposób poprawimy stan swojej skóry. Odpowiednia dieta oraz nawodnienie mają bardzo dużo wspólnego z piękną skórą. Wysoki poziom stresu może spowodować powstanie trądziku, a nawet łuszczycy. Stres zaburza florę jelitową, co w efekcie prowadzi do pogorszenia kondycji naszej skóry. W wyniku stresu może dojść do wysypki oraz pokrzywki. To kolejny efekt bardzo wysokiego poziomu stresu. Dodatkowo nadmierne wypadanie włosów może być objawem stresujących sytuacji. Mianowicie stres zaburza naturalny proces porostu włosów. W związku z tym osłabia mieszki włosowe. Stres powoduje także przedwczesne starzenie się skóry. Możemy w efekcie przybierać na wadze, tracić ważny kolagen.

Pierwsze zmarszczki mogą się pojawiać na twarzy, dłoniach oraz szyi. Siwienie włosów to kolejny objaw stresu. Stres zmniejsza produkcję melaniny, która jest odpowiedzialna za barwę włosów. W wyniku stresu mogą się także pojawiać pionowe linie na paznokciach. Jeśli linie rozciągają się od skórek aż po brzeg paznokcia, oznacza to wysoki poziom stresu. Odciski oraz kurzajki na dłoniach także mogą być objawem stanu napięcia. Dodatkowo obniżona odporność i bardzo wolna regeneracja. Skóra osoby, która stresuje się w danym momencie jest podatna na różnego rodzaju podrażnienia, infekcje oraz uszkodzenia. W takim układzie na skórze pojawiają się przebarwienia. Stres źle wpływa na nasz cały organizm. Nie tylko na włosy, skórę oraz paznokcie.

Stres może spowodować poważne problemy z naszym żołądkiem, jelitami oraz sercem. W niektórych przypadkach koniecznym wyjściem z problemu będzie podanie właściwej dawki leki uspokajającego. Czasami ziołowego, czasami takiego na receptę. Dlaczego? W ten sposób nasz organizm wyciszy się, a więc stres nie będzie negatywnie wpływać na naszą skórę, narządy wewnętrzne czy ogólne samopoczucie. Lecz tak naprawdę każdy lek uspokajający należy skonsultować z lekarzem czy też farmaceutą. Niektóre mogą powodować poważne problemy. Po zażyciu konkretnych leków uspokajających zostaje zaburzona nasza koncentracja. Po wielu lekach uspokajających nie można prowadzić pojazdów. Więc niezwykle ważne jest właściwe dobranie leku do odpowiedniej osoby. Jak jeszcze oprócz leków farmakologicznych możemy wyeliminować nasz stres? Wakacje, wyjazd poza miasto. Wyłączenie telefonów, spędzenie czasu tylko i wyłącznie z rodziną.

Czytanie książek, pójście do spa, czy wyprawa na basen. Czasami na stres w przypadku kobiet potrzebne jest wyjście do galerii na zakupy. Każdy problem należy rozwiązać, nie należy udawać, że go nie ma. Stres potrafi uprzykrzyć nasze życie. Zwłaszcza ten stres związany z pracą czy też nauką. Osoby poddatne na stres powinny nie tylko się wyciszyć, ale także zażywać właściwe produkty, które mają właściwości antystresowe. Niewątpliwym jest, że stres nagatywnie wpływa na stan naszej skóry. Potrafi się pojawiać w zwykłych sytuacjach, codziennych, rodzinnych. Dobrym rozwiązaniem będzie wypicie przed snem herbaty z lawendy czy melisy, które działają uspokajająco. Czasami wystarczy zwykła odprężająca kąpiel, dobra lektura, zabawny film czy miłosne uniesienia z partnerem. Istnieje wiele sposób na pozbycie się stresu. Lecz wszystko zależy od nas samych i naszego charakteru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here