jak podłączyć telefon do telewizora

Spokojny wieczór po pracy. Aplikacja do oglądania filmów zainstalowana na telefonie, w salonie duży, nowoczesny telewizor. Jeszcze jakiś czas temu jedyną słuszną opcją był zewnętrzny odtwarzacz. Najpierw magnetowid, później DVD, następnie BluRay. Dzisiaj nikogo już nie dziwi odtwarzanie czegoś z telefonu bezpośrednio na telewizorze. Ba, aplikacje na smartfony skutecznie wyparły w wielu przypadkach piloty – kilkoma ruchami palców możemy przejść pomiędzy wysyłaniem wiadomości do znajomego a obsługą nawet kilku urządzeń rozrywki domowej.

Istnieje wiele sposobów, jak podłączyć telefon do telewizora

Czołowi producenci urządzeń mobilnych oraz sprzętu RTV zadawali sobie to pytanie od czasu, kiedy technologia poszła do przodu i wymiana danych pomiędzy różnymi urządzeniami zaczęła być możliwa. Początkowo, wykorzystywano podczerwień i porty USB, później Wi-Fi i Bluetooth, by w końcu wypracować własne, autorskie rozwiązania. Taką opcję oferują, między innymi, Samsung i LG, popularne firmy na polskim rynku. Jeszcze stosunkowo niedawno wyznacznikiem luksusu była grubość telewizora. Aktualnie, niemal standardem jest jego multimedialność.

Telefon podłączony do telewizora może nie tylko zastępować pilota czy odtwarzacz, dlatego popularność tego rozwiązania jest coraz większa

Telefon podłączony do telewizora może nie tylko zastępować pilota czy odtwarzacz, dlatego popularność tego rozwiązania jest coraz większaLudzie lubią rozwiązania ułatwiające życie, a smartfon w ostatnich latach stał się jego nieodłącznym elementem. Skoro za pomocą kilku dotknięć ekranu jesteśmy w stanie mieć kontakt z całym światem, logicznym jest, że wyszedł naprzeciw naszym oczekiwaniom ktoś, kto zapewnił swobodę kontaktu również ze światem rozrywki. Firmy aktualnie prześcigają się w wymyślaniu i oferowaniu coraz to nowszych i ciekawszych rozwiązań, które użytkownikom smartfonów mają przypominać o takim wynalazku, jak telewizor, i wzbudzić u użytkownika powoli słabnącą już potrzebę korzystania z tego urządzenia.

Niegdyś, gdy użytkownik oglądał coś za pomocą telewizora, mówiono, że ogląda „na małym ekranie”. Dzisiaj jeszcze mniejsze ekrany posiadają już wszystkie funkcje, które posiada ten większy brat. Są jednak obszary, gdzie smartfony, głównie poprzez swoje ograniczenia gabarytowe, muszą uznać pierwszeństwo dużego RTV. O wiele wygodniej ogląda się filmy i seriale na ekranie telewizora, nie mówiąc już o możliwości zrobienia sobie małego, domowego seansu kinowego. Właśnie tutaj ten pomost, jakim jest możliwość podłączenia telefonu do większego urządzenia, bardzo dobrze się sprawdza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here