Przyjemny upływ czasu

0
1108

Atmosferę mieszkania lub domu tworzą drobne elementy, którymi decydujemy się je wykończyć. Najważniejsze nie są wcale kolory ścian, tapety ani nawet podłogi czy meble. Największą pracę wykonują dodatki, które najdobitniej świadczą o nas i o naszym guście, a także tworzą poczucie przytulności i domowego zacisza. Są to zdjęcia i obrazy, zegary ścienne albo bibeloty, po prostu wszystko, co ma odbicie nie tylko w wybranym przez nas wnętrzarskim stylu, ale w najbardziej indywidualnych upodobaniach. To rzeczy, które sprawiają, że każdy dom, nawet tak samo urządzony, nabiera z czasem własnego, niepowtarzalnego charakteru.

Dodatki osobiste i te ze sklepu

Rzeczy osobiste, takie jak zdjęcia, to jedno, ale zupełnie inną sprawą są dodatki wybierane przez nas w sklepie, takie jak na przykład wspomniany wcześniej zegar ścienny. Odpowiednio wybrany i duży czasomierz, który będzie się pięknie komponował z otoczeniem, to coś, co nie tylko podkreśli urodę pomieszczenia, ale także pozwoli na cieszenie się w doskonałych warunkach powoli upływającym nam wraz z rodziną czasem. Powinien nie tylko pasować do wystroju, ale przede wszystkim do nas samych i oddawać swoim wzornictwem i stylistyką to, co sami cenimy najbardziej.

Inny zegar ścienny wybierze osoba, która ceni nowoczesny i nowatorski design, a zupełnie odmienny ktoś, kto ceni sobie wygodę, klasykę i poczucie niebywałej przytulności. Ten pierwszy będzie utrzymany w prostych formach i barwach i najpewniej wykonany z błyszczącego lub chromowanego metalu, może mieć także ostre i wystające zeń elementy. Drugi zaś będzie spokojny, najczęściej klasycznie okrągły lub owalny, wykonany z naturalnego drewna lub pięknego mosiądzu.

Czasomierz powinien być sporych rozmiarów

Żeby każdy z domowników lub gości, kto chciałby sprawdzić aktualny czas, mógł to zrobić jednym rzutem oka. Zegar ścienny nie powinien jednak być zbyt krzykliwy, żeby nie przytłumiać swoją obecnością całego pokoju i nie znosić ku sobie ciekawskich spojrzeń. Zbyt kolorowy model może wyglądać bardzo ładnie, ale przez niego będziemy za bardzo zwracać uwagę na upływający czas, nie mogąc się nim prawdziwie nacieszyć. Dlatego najważniejsze jest znalezienie złotego środka.

Zegary ścienne zazwyczaj produkuje się w barwach, które nie narzucają się zbyt mocno i nie odcinają ostro od pozostałych elementów dekoracyjnych. Jednak dokonując zakupu, należy pamiętać o tym, żeby cyferblat był wyraźny i łatwy w odczytywaniu, również dla dzieci. Dzięki takiemu podejściu wszyscy domownicy będą zadowoleni z wyboru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here