dodatkowe minuty

Niejeden z nas powtarzał, że doba jest zbyt krótka, a czasu notorycznie brakuje. Nie jest łatwo radzić sobie jednocześnie z pracą, obowiązkami domowymi, rodziną i własnymi potrzebami. Warto skorzystać z kilku dostępnych rozwiązań, które pomogą zaoszczędzić czas, a praca i obowiązki będą wykonywane szybciej. Dzięki temu zyskamy więcej czasu dla siebie, swoich pasji oraz dla rodziny i przyjaciół.

Catering

Zdrowe odżywanie jest absolutną podstawą dobrego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Niestety, przygotowywanie dobrych jakościowo i sycących potraw jest czasochłonne, przez co wiele osób poświęca swoje zdrowie na rzecz łatwo dostępnych i szybko przyrządzanych fast foodów. Te jednak mogą mieć katastrofalny wpływ na organizm. Alternatywą wartą rozważenia jest dieta pudełkowa, dzięki której nie musimy poświęcać czasu na gotowanie i kupowanie produktów. Zdrowe i zbilansowane posiłki będą nam dostarczane codziennie do domu lub pracy.

Nawyk odkładania rzeczy na miejsce

Podobno właśnie porządek jest największą możliwą oszczędnością czasu. Warto poświęcić trochę czasu i energii na wyrobienie w sobie nawyku sprzątania oraz na zorganizowanie swojej przestrzeni tak, by każda rzecz miała swoje miejsce. Pozwala to uniknąć desperackich poszukiwań zaginionych kluczy czy dokumentów.

Zakupy przez internet

Bieganie po sklepach i szukanie na półkach produktu, którego poszukujemy jest męczące i czasochłonne, a na dodatek nie mamy gwarancji, że w najbliższych sklepach znajdziemy spełniający nasze oczekiwania przedmiot. Zakupy online pozwalają tego uniknąć. Wystarczy chwila, by sprawdzić i porównać ceny, przeczytać opinie i wybrać najbardziej satysfakcjonujący jakościowo i cenowo przedmiot. Ogromną oszczędnością czasu jest również wysyłka prosto do domu lub najbliższego punktu odbioru.

Wyłączenie powiadomień

Smartfony niezwykle ułatwiły szybkie przekazywanie i znajdowanie informacji, umożliwiły kontakty z ludźmi nawet z drugiego końca świata, zapewniły dostęp do wiedzy. To dobrodziejstwo ma jednak swoją ciemną stronę – pożera mnóstwo czasu. Aby nie kusiło nas zerknięcie na portale społecznościowe, na których tracimy całe godziny, warto w ustawieniach telefonu całkowicie wyłączyć przychodzące z nich powiadomienia. Nie będzie nas wtedy kusiło, aby scrollować tablice w mediach społecznościowych, przeglądając treści, które najczęściej nie wnoszą zbyt wiele do naszego życia.

Słuchawki lub tryb głośnomówiący

Podczas rozmowy telefonicznej warto przełączyć się na tryb głośnomówiący lub założyć słuchawki. Dzięki temu nasze ręce pozostają wolne i możemy w tym czasie wykonać inne zadania i obowiązki, jak sprzątanie czy rozwieszanie prania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here