Najciekawsze okazy do kolekcji ze skarbnicanarodowa.pl – nasze opinie o numizmatach

Na stronie polskiego dystrybutora monet można znaleźć wiele unikatowych wyrobów. Numizmaty często upamiętniają ważne wydarzenia historyczne lub postacie, które zmieniły bieg historii. Okazy te mogą stanowić interesujące urozmaicenie każdej kolekcji monet.

Rocznica bitwy o Anglię

Przy wyborze numizmatu do swoich zbiorów, warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Jeśli dana osoba rozpoczyna przygodę z kolekcjonowaniem, może skorzystać z oferty polskiego dystrybutora monet. O jakości sprzedawanych numizmatów świadczą komentarze klientów i kolekcjonerów, które można sprawdzić na stronie https://www.skarbnicanarodowa.pl/opinie. Jednym z ciekawszych okazów jest medal upamiętniający osiemdziesiątą rocznicę bitwy o Anglię. Moneta została wykonana ze srebra próby 999/1000, a jej średnica wynosi 45 mm. Metal ma najwyższą jakość menniczą. Wyemitowano go w 2020 roku. Na rynku dostępnych jest jedynie 1000 numizmatów. Każdy z nich posiada unikatowy numer menniczy. Medale zostały wybite z zastosowaniem tradycyjnej techniki medalierskiej, na podstawie płaskorzeźby. Dzięki nowoczesnej technologii, wzbogacono je specjalnym efektem – na monecie znajduje się charakterystyczna, biało-czerwona szachownica lotnicza. Do medali dołączany jest Certyfikat Autentyczności oraz pudełko do przechowywania. Na awersie został umieszczony znak Sił Powietrznych. Zdobienie stanowią również dwa samoloty RAF-U. Na medalu umieszczono także pilota z naszywką „Poland”. Na dolnej części awersowej znajduje się również godło dywizjonu 303. Rewers modelu został ozdobiony wizerunkiem Orła Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie oraz rysunkiem Krzyża Walecznych.

Medal „Polonia”

Moneta została wykonana ze srebra próby 999/1000. Przy jej wybijaniu zastosowano technologię odwróconego stempla. Medal ma najwyższą jakość menniczą i należy do limitowanej serii. Na rynku dostępnych jest jedynie tysiąc egzemplarzy. Na awersie numizmatu znajduje się otoczona wiązką promieni postać, uosabiająca Królestwo Polskie, z gałązką oliwną i tarczą z godłem. Na medalu umieszczono również wizerunek orła. Awers zdobi także napis „POLONIA MATER NOSTRA EST”. Na rewersie medalu umieszczono natomiast podobiznę orła białego, otoczonego skrzydłami stylizowanymi według husarskich wzorców. Pod godłem znajduje się monogram RP, nawiązujący do nazwy Rzeczpospolita Polska.

Na stronie polskiego dystrybutora numizmatów znaleźć można wiele wyjątkowych okazów. Warto zatem odwiedzić sklep on-line Skarbnicy Narodowej i pomyśleć o zakupie interesującej monety lub pięknego medalu do kolekcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here