Łóżka z materacem dla pary

Żadna sypialnia nie może się obejść bez łóżka. Jest ono nie tylko jednym z najważniejszych mebli o zastosowaniu praktycznym, lecz ma także duże znaczenie aranżacyjne. Do jednych z najchętniej wybieranych należą łóżka z materacem, uważane za wyjątkowe wygodne i komfortowe. Poniżej przedstawiamy najważniejsze specyfikacje dostępnych łóżek małżeńskich z materacem. Poznasz najpopularniejsze rozmiary, dowiesz się na podstawie jakich kryteriów dokonywać zakupu oraz po czym rozpoznać łóżko z prawdziwego zdarzenia. 

Łóżko dostosowane do potrzeb użytkowników 

Wybierając łóżko, rozpocznij od ustalenia, jakiego powinno być rozmiaru. Należy wziąć pod uwagę zarówno wysokość osób, które będą z łóżka korzystać, jak i rozmiar samej sypialni, w której łóżko stanie. Najczęściej wybierane łóżka dla par z materacem mają szerokość: 140 – 160 – 180 cm. Znajdziesz także mniej standardowe rozmiary. Długość łóżka jest nie mniej ważna – sam materac powinien być długi na 200 cm. Niektórzy sięgają po materac krótszy lub dłuższy, warto jednak pamiętać, że powinien być przynajmniej 20 cm dłuższy niż śpiące na nim osoby. 

Wysokość łóżka również ma znaczenie. Niektórzy sięgają po łózka kontynentalne, których wysokość sięga nawet 50 cm. Zdecydowaną zaletą tych łóżek jest ułatwione wchodzenie, dlatego chętnie wybierają je też osoby starsze. Łóżka kontynentalne są wyjątkowo wygodne, z uwagi na zastosowane w nich specjalne warstwy materaców. 

Sen wygodny i komfortowy – oraz jak go osiągnąć 

Nie mniej ważna niż sama rama lub konstrukcja łóżka, jest zastosowany w nim materac. Wiele osób pragnie kupić tanie łóżko z materacem, nie do końca jednak zdaje sobie sprawę jaki typ materaca warto wybrać. Poszczególne dostępne produkty różnią się poziomem twardości/miękkości, a także wypełnieniem. 

Do najchętniej wybieranych należą materace sprężynowe kieszeniowe, które zapewniają wysoce komfortowe podparcie punktowe. Materace te dopasowują się do Twojej sylwetki oraz kształtu ciała. Nadają się także do stosowania przez osoby o różnym ciężarze i rozmiarze. 

Do popularnych należą też materace piankowe oraz te wypełniony naturalnymi materiałami. Przeglądając ofertę dostępnych materacy, warto zwrócić uwagę na ich antyalergiczne właściwości oraz przewidzianą żywotność. Dobrej jakości materac powinien być objęty okresem gwarancyjnym sięgającym nawet 20 lat. 

Elementy dodatkowe w konstrukcji łóżek 

Nie tylko materac ma wpływ na komfort korzystania z danego łóżka. Ważna jest także obecność elementów dodatkowych, wśród których niezwykle ważne jest wezgłowie. Pełni ono różnorodne funkcje – zarówno estetyczne jak i praktyczne. Łóżka takie ładnie się prezentują, dodają sypialni stylu i elegancji. Są ponadto niezwykle wygodne i sprzyjają wykonywaniu różnych wieczornych aktywności – na przykład czytaniu książek w łóżku. 

Często wybierane akcesoria to także poduszki ozdobne, które podkreślą wyjątkowość całej sypialni oraz dodają jej klasy. Warto wybierać poduszki, których styl będzie pasował do wyglądu łóżka jak i aranżacji całego pomieszczenia. Świetnie wypadają poduszki w stylu glamour, prezentujące przyjemne dla oka odcienie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here